UWAGA!

Nie żyje Leszek Czyżewski, przez wiele lat związany z Domem Dziecka Orle Gniazdo w Marwicy

 Elbląg, Leszek Czyżewski,
Leszek Czyżewski, fot. arch. Starostwa Powiatowego w Elblągu

Po walce z ciężką chorobą odszedł w wieku 46 lat Leszek Czyżewski, dyrektor Centrum Administracyjnego do Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Pasłęku, wcześniej wieloletni wychowawca Domu Dziecka „Orle Gniazdo” w Marwicy.

Leszek Czyżewski był między innymi twórcą ADeHaDowa - wypoczynku i obozów terapeutycznych dla dzieci z ADHD, ODD, Zespołem Aspergera. Był pedagogiem, socjoterapeutą, dydaktykiem, od bardzo wielu lat związany był z Placówką Opiekuńczo - Wychowawczą "Orle Gniazdo" w Marwicy oraz "Samodzielnym Mieszkaniem" w Pasłęku, jako wychowawca i opiekun prawny wielu wychowanków - obecnie pełnił funkcję dyrektora Centrum Administracyjnego do Obsługi Placówek Opiekuńczo Wychowawczych. Leszek Czyżewski to również były pracownik Centrum CBT Elbląg, pracujący w terapii dzieci i młodzieży, członek Stowarzyszenia Zastępczego Rodzicielstwa w Elblągu, w strukturach którego m.in. szkolił kandydatów na rodziców zastępczych.

- Przyjaciel rodzin zastępczych, serdeczny kolega. Był niezastąpiony w organizowaniu zajęć dla dzieci, spotkań integracyjnych. Szkolił rodziców zastępczych, prowadził warsztaty. Niezapomniane dla nas będą festyny rodzinne w Marwicy, na które zawsze nas zapraszał, odkąd został dyrektorem domu dziecka. Będzie nam go bardzo brakowało - czytamy we wpisie Stowarzyszenia Zastępczego Rodzicielstwa Elbląg. 

oprac.daw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama