UWAGA!

Nie żyje Lucyna Szmurło

 Elbląg, Lucyna Szmurło na zdjęciu, które publikowaliśmy na portEl.pl w 2001 roku
Lucyna Szmurło na zdjęciu, które publikowaliśmy na portEl.pl w 2001 roku

Lucyna Szmurło była wieloletnią prezes Elbląskiej Izby Przemysłowo-Handlowej, byłą radną miejską, a przez rok - wiceprezydentem Elbląga. Miała 69 lat...

Lucyna Szmurło przez lata była związana z lokalną przedsiębiorczością i polityką. W latach 90. była organizatorem Targów Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Elblągu i Targów Gospodarczych w Kaliningradzie. Pracowała społecznie jako wiceprezes Towarzystwa Miłośników "Truso", była współzałożycielką Fundacji Elbląg. W 1997 roku została w Elblągu wybrana Kobietą Roku.

Przez siedem lat była prezesem nieistniejącej już Elbląskiej Izby Przemysłowo-Handlowej, współzałożycielką lokalnych struktur Platformy Obywatelskiej. Po wyborach samorządowych w 2006 roku, w grudniu, przyjęła stanowisko wiceprezydenta Elbląga z rąk Henryka Słoniny, co było wówczas wielką polityczną sensacją. Zajmowała się sprawami promocji, rozwoju przedsiębiorczości i geodezji. Stanowisko wiceprezydenta Elbląga pełniła niecały rok. Została odwołana, gdy na jaw wyszły nieprawidłowości związane z jej wcześniejszą działalnością w Elbląskiej Izbie Przemysłowo-Handlowej. Po tych zdarzeniach pani Lucyna nie powróciła już do życia publicznego. - Została wplątana w tę sprawę przez swoje zaufanie do ludzi. To był dla niej straszny czas - wspomina jedna z jej przyjaciółek. 

Lucyna Szmurło zmarła w wieku 69 lat. Uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek, 5 stycznia. Msza św. o godz. 13 w kościele św. Floriana przy ul. Wyżynnej, bo czym nastąpi pogrzeb na cmentarzu Dębica (nowa część).


        

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama