UWAGA!

Niebezpieczna perspektywa (list do redakcji)

 
Elbląg, Niebezpieczna perspektywa (list do redakcji)
fot. WS

Ostatnie poważne wypadki na drodze ekspresowej nr 7 w okolicach Elbląga są powodem moich przemyśleń w związku z bezpieczeństwem zmotoryzowanych.

Zdecydowałem się opisać pewien problem, który kiedyś dotyczył elblążan, a na dłuższą chwilę został usunięty. Teraz jednak wraca.
       Przed wybudowaniem nowych dróg w okolicach Elbląga i zmodernizowaniem odcinka drogi ekspresowej nr 7 dochodziło do wielu wypadków i kolizji drogowych. Problem częściowo znikł, gdy drogi wokół miasta poprawiły swą kondycje. Coraz częściej mówi się i słyszy, że obwodnica naszego miasta i droga dalej na wschód ma być płatna. Co wtedy?
       Najprawdopodobniej większość kierowców wybierze równoległą „starą” „siódemkę”, po której jedzie się zdecydowanie mniej wygodnie, a co ważniejsze, dużo mniej bezpiecznie. To diametralnie zwiększy ruch na tej drodze i spowoduje wzrost niebezpiecznych sytuacji drogowych. Czy Straż Pożarna i służby porządkowe znów będą miały ręce pełne roboty?
      
      
      
Zawadzki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • A może warto najpierw co nieco poczytać zanim się głupotę napisze? Siódemka jest płatna w systemie viatoll dla pojazdów ciężarowych już od jakiegoś czasu. I tak pozostanie. Opłaty na drogach szybkiego ruchu nie obowiązują i nie przewiduje się ich dla pojazdów osobowych. A ciężarówki - niech płacą, bo to one najbardziej niszczą drogi.
 • Do riki - fujary. krytykujesz ciężarówki że niszczą drogi, ale sklepy pełne towarów lubisz. To właśnie te okropne ciężarówki dbają abyś miał co kupić. zastanów się czy to ciężarówki za ciężkie czy drogi są marnej jakości. DMC poj. ciężarowych w szwecji jest większe niż w polsce, i nie mają problemów z drogami. Zanim coś napiszesz- pomyśl. kierowca ciężarówki
 • Po pierwsze - nie ubliżaj :) Sam jesteś fujara :) Nie krytykuję tylko stwierdzam fakty. A krytykuję autora tekstu. Czytanie ze zrozumieniem boli kierowcę ciężarówki?; )
 • Nie drapać się koty!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Czytelnik_MOBI_19016(2013-02-23)
 • Nie drapać się koty!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Czytelnik_MOBI_19016(2013-02-23)
 • tiry to zakała dróg
 • poczekajcie znając życie będą płatne i dla osobówek
 • w skandynawi jest chlodniej co wydluza niszczenie drog. .. u nas jak asfalt jest goracy to i niszczeje szybciej
 • riki- spójrz w lustro i dopiero skrytukuj fujaro :)
 • uważam, że obwodnicą i drogą ekspresową nr 7 wokół naszego miasta powinien się zająć obecny prezydent miasta i wnioskować u wojewody o opłaty na przejazd ww. drogami, stworzy to nowe miejsca pracy dla elblążan obsługujących tak ważną sieć drogową, szkoda, że nie wydajemy pieniądze na projekty dróg do Fromborka czy Suchacza jak obecnie mamy możliwość skorzystania i rozwoju dla naszego miasta
 • Prezydent powinien pobierać opłaty siedząc w budce na początku wjazdu na obwodnicę a w-ce na końcu obwodnicy. Będzie to realne po przegranym referendum.
 • Jako mieszkaniec Gronowa Górnego i ul. Szafirowej, w którą wpadła stara "siódemka", dziękuję Viatoll-owi za wspaniałe doznania przejeżdżających TIR-ów. Pozdrawiam.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  elbąk(2013-02-25)
Reklama