UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nieczynne budki szpecą miasto. Kiedy znikną?

 
Elbląg, Jedna z budek przy skrzyżowaniu al. Grunwaldzkiej z Mickiewicza
Jedna z budek przy skrzyżowaniu al. Grunwaldzkiej z Mickiewicza (fot. Anna Dembińska)

W co najmniej kilku miejscach w Elblągu straszą nieczynne budki, w których niegdyś prowadzony był handel. Urzędnicy zapewniają, że sukcesywnie oczyszczają z nich miasto, ale wiele takich spraw trwa miesiącami.

Z interpelacją w sprawie szpecących krajobraz kiosków wystąpił do prezydenta Elbląga Antoni Czyżyk, przewodniczący Rady Miejskiej.

- Tereny miejskie, na których są posadowione prywatne pawilony handlowe, administrowane są przez różne komórki i jednostki organizacyjne, m.in. Departament Zarząd Dróg, Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji, Zarząd Budynków Komunalnych, Zarząd Zieleni Miejskiej – pisze w odpowiedzi na interpelację Michał Missan, wiceprezydent Elbląga. - Właściciele obiektów zobowiązani są do utrzymywania ich w odpowiednim stanie technicznym i estetycznym. Gdy stan obiektów ulega pogorszeniu, zajmujący teren są wzywani do ich naprawy lub usunięcia, czego przykładem mogą być już usunięte kioski przy ul. płk. Dąbka, Giermków, Saperów oraz przy skrzyżowaniu ul. Bema z ul. Kościuszki. Do kolejnych trzech zlokalizowanych przy al. Grunwaldzkiej zostały skierowane wezwania do ich usunięcia.

Działania urzędników to pokłosie raportu z października 2019 roku, autorstwa Romana Smoleńskiego z Departamentu Urbanistyki i Architektury, odpowiedzialnego za estetyzację miasta. Na liście nieczynnych kiosków do usunięcia znalazły się wówczas m.in. obiekty przy al. Grunwaldzkiej, al. Odrodzenia, ul. Saperów, Kościuszki, Słonecznej, Królewieckiej i Mickiewicza.

- W przypadku gdy teren nie zostaje zwolniony (po zakończeniu umowy dzierżawy – red.) gmina składa do sądu pozew o wydanie nieruchomości. Postępowanie takie dotyczą terenu przy ul. Mickiewicza i Kosynierów Gdyńskich - dodaje Michał Missan.

 

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama