UWAGA!

Nieoczekiwana zmiana miejsc w ZKM

 Elbląg, Artur Bartnik (z lewej) zastąpił na stanowisku dyrektora ZKM Zbigniewa Orzecha
Artur Bartnik (z lewej) zastąpił na stanowisku dyrektora ZKM Zbigniewa Orzecha (fot. Witold Sadowski, archiwum portEl.pl)

Zbigniew Orzech, który od ośmiu lat był dyrektorem Zarządu Komunikacji Miejskiej w Elblągu, zrezygnował ze stanowiska. Zastąpił go Artur Bartnik, dotychczasowy kierownik Działu Zarządzania Komunikacją w spółce.

Do zmiany na stanowisku dyrektora ZKM doszło jeszcze przed świętami, ale spółka ani władze miasta tą informacją nie chwaliły się publicznie. Co ciekawe, na stronie internetowej ZKM nadal jako szef figuruje Zbigniew Orzech (po naszej publikacji wpis zaktualizowano - red.).

- Zrezygnowałem z funkcji ze względów osobistych – powiedział nam jedynie dzisiaj Zbigniew Orzech. Nadal pracuje w ZKM Elbląg (do emerytury pozostało mu niewiele ponad rok) i to w dziale, w którym dotychczas pracował... świeżo upieczony dyrektor.

ZKM od grudnia kieruje Artur Bartnik, dotychczasowy kierownik Działu Zarządzania Komunikacją, jeden z najbardziej zaufanych współpracowników Zbigniewa Orzecha. 

Przed nowym dyrektorem najważniejsze wyzwanie – przeprowadzenie przetargu na obsługę linii autobusowych na kolejne siedem lat – od 2021 roku. Przetarg miał być ogłoszony jeszcze w ubiegłym roku, ale na razie nie ma decyzji w tej sprawie. A sama komunikacja miejska musi szukać oszczędności, bo samorząd zmniejszył na 2020 rok dopłatę do jej funkcjonowania o co najmniej milion złotych. Tak przynajmniej wynika z porównania projektu budżetu na 2019 i 2020 rok. Dokładne dane z ratusza mamy poznać w piątek. 

 

 

 

RG

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama