UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Niskie temperatury i czad. Wojewoda apeluje o uwagę

Elbląg, Niskie temperatury i czad. Wojewoda apeluje o uwagę

W związku z trudnymi warunkami atmosferycznymi związanymi z opadami śniegu oraz niskimi temperaturami wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki wystosował apel do mieszkańców województwa z prośbą o zwrócenie szczególnej uwagi na ludzi bezdomnych i osoby starsze, mające problemy z poruszaniem się.

Osoby borykające się z trudnościami życiowymi niejednokrotnie nie są w stanie same ocenić zagrożenia wynikającego z przebywania w niskich temperaturach. Bardzo ważna w tym trudnym okresie jest wzajemna pomoc sąsiedzka, nie zamykajmy oczy na ludzi w potrzebie, gdyż sami możemy potrzebować pomocy. Apelujemy o szczególnie wzmożoną uwagę względem takich osób, często sami możemy zapobiec tragedii. Wystarczy tylko zatelefonować pod jeden z wybranych numerów:
       - Straż Miejska 986
       - Policja 997
       - Pogotowie ratunkowe 999
       - Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego 55 239-30-40
       - Infolinia dla osób bezdomnych 800 165 320
       Pamiętaj, Twój telefon to tylko chwila, a może uratować komuś życie.
       W okresie zimowym wzrasta też ryzyko zagrożenia zdrowia i życia spowodowane zatruciem tlenkiem węgla, popularnie nazywanym czadem. Chcąc uniknąć tego typu zagrożeń zwracamy się do mieszkańców z prośba o przestrzeganie podstawowych zasad dotyczących bezpiecznego użytkowania mieszkań. Pamiętajmy aby przynajmniej raz do roku dokonywać przeglądu piecyków gazowych. Zadbajmy żeby w pomieszczeniach narażonych na niebezpieczeństwo wydzielania się tlenku węgla zamontować czujniki czadu. Pilnujmy drożności przewodów wentylacyjnych i kominowych. Tylko właściwa eksploatacja mieszkania uchroni ciebie i twoich bliskich od następstw związanych z zatruciem tlenkiem węgla, który jest gazem bezwonnych i bezbarwnym.
      
      
      
Łukasz Mierzejewski, Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama