UWAGA!

Nowa astra dla elbląskich policjantów

 Elbląg, Jeden z trzech nowych radiowozów trafi do Elbląga
Jeden z trzech nowych radiowozów trafi do Elbląga (fot. KWP w Olsztynie)

Policjanci z Elbląga, podobnie, jak ich koledzy z Olsztyna i Morąga, już niebawem, otrzymają do dyspozycji nowy radiowóz marki Opel Astra. Wartość samochodu to ponad 60 tys. zł. Środki na zakup trzech pochodzą z budżetu policji oraz od samorządów.

Jeszcze w tym roku na drogach województwa warmińsko-mazurskiego zobaczyć będzie można trzy nowe, nieoznakowane radiowozy. Ich zakup możliwy był dzięki porozumieniom zawartym między policją a samorządami lokalnymi. Pierwszy był Elbląg. Porozumienie między prezydentem naszego miasta a Komendantem Miejskim Policji podpisane zostało 15 marca 2013 r. W ślady Elbląga poszły kolejno Olsztyn i Morąg.
       12 września ogłoszono przetarg na zakup nowych aut, do którego przystąpiły dwie firmy. Najlepszą ofertę złożyła firma z Zamościa i to z nią dwa tygodnie później podpisano umowę na dostarczenie samochodów. Wartość jednego auta to 61 790 zł. Środki na zakup pochodzą od samorządów i z budżetu policji.
      
       Nowe radiowozy
       Opel Astra IV sedan o poj. 1600 cm3 i mocy 115KM. Autem będzie mogło podróżować 5 osób. Samochód wyposażony jest w systemy ABS, EBD, ESP; klimatyzację, elektryczne szyby i lusterka, wspomaganie oraz regulacje kierownicy w dwóch płaszczyznach, poduszki powietrzne dla kierowcy i pasażera oraz kurtyny boczne, centralny zamek z pilotem, radioodtwarzacz CD oraz halogeny.
       Astra wyposażona jest w wymagane przepisami wyposażenie, m.in. gaśnicę i trójkąt ostrzegawczy oraz w kamizelkę odblaskową, apteczkę, nóż do przecinania pasów, podstawowe narzędzia. Ze względu na to, że są to auta wersji policyjnej wyposażone zostały w sygnały dźwiękowe o zmiennym tonie oraz sygnały świetlne
       Auta po zarejestrowaniu trafią do Olsztyna, Elbląga i Morąga. O ich przeznaczeniu zdecydują komendanci jednostek.
      
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama