UWAGA!

Nową ścieżką rowerową w Stegnie pojedziemy jeszcze w tym sezonie

 Elbląg, arch,UG w Stegnie
arch,UG w Stegnie

W Stegnie trwa budowa nowej ścieżki rowerowej wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 501. Rowerzyści będą mogli z niej korzystać już w tym sezonie turystycznym. Wówczas mają się także zakończyć prace przy budowie innego odcinka trasy rowerowej, która połączy Nowy Dwór Gdański ze Stegną.

Nowy odcinek ścieżki rowerowej w Stegnie będzie miał około 1,3 km długości. Przy ul. Brzozowej powstaje rowerowe miejsce postojowe z wiatą, ławkami, stołem, stojakami na rowery i urządzeniem do ich naprawy. Ścieżka będzie gotowa jeszcze przed sezonem turystycznym. Jest ona kolejnym z zadań realizowanych w ramach projektu „Pomorskie Trasy Rowerowe o znaczeniu międzynarodowym R10 i Wiślana Trasa Rowerowa”. Celem przedsięwzięcia jest zapewnienie ciągłości trasy rowerowej R-10, czyli wielkiego międzynarodowego szlaku rowerowego wokół Morza Bałtyckiego, który mierzy niemalże 9 tys. km. Projekt realizowany jest na obszarze gmin: Krynica Morska, Stegna i Sztutowo. Współpracę podjęto także z Nadleśnictwem Elbląg. Planowany koszt robót budowlanych to ponad 1 mln zł.

  Elbląg, arch. UG w Stegnie
arch. UG w Stegnie

Przypomnijmy, że jeszcze w sierpniu tego roku mają zakończyć się również prace przy budowie ścieżki rowerowej, która połączy Nowy Dwór Gdański ze Stegną. Rowerzyści w łatwy i co najważniejsze bezpieczny sposób będą mogli dotrzeć na Mierzeję.

- W ubiegłym roku wybudowany został odcinek ścieżki rowerowej od skrzyżowania w Żelichowie, przez wał, aż do granicy z gminą Stegna. Aktualnie prace prowadzone są na wysokości drogi wojewódzkiej nr 502. Nasz odcinek ścieżki rowerowej zostanie ukończony do sierpnia 2020 roku – informuje Urząd Miasta i Gminy Nowy Dwór Gdański.

Ta ścieżka wiedzie malowniczymi terenami Żuław, po drodze możemy obejrzeć między innymi dom podcieniowy "Mały Holender" oraz cerkiew pw. św. Mikołaja.

daw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama