UWAGA!

Nowa szkoła katolicka rozpoczęła nabór

 
Elbląg, Nowa szkoła katolicka rozpoczęła nabór
fot. WS

Miasto użycza część budynku przy ul. Saperów 14 C po Zespole Szkół Handlowych Stowarzyszeniu Przyjaciół Szkół Katolickich. Stowarzyszenie będzie w nim prowadziło szkołę podstawową z klasami przedszkolnymi, która wcześniej działała w Kępkach w powiecie nowodworskim.

Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Kępkach powstała w 2010 roku. W roku 2013 z powodu braku chęci przedłużenia umowy dzierżawy budynku w Kępkach Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich podjęło decyzje o przeniesieniu Oddziału Przedszkolnego i Szkoły Podstawowej oraz utworzenia Gimnazjum w Elbląg – czytamy na stronie internetowej szkoły.
       Nabór trwa, prowadzi go Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich.
       – Użyczyliśmy im jedno piętro w budynku przy ul. Saperów 14 C – mówi wiceprezydent Elbląga Marek Pruszak. – Jednocześnie mamy plan na wykorzystanie pozostałych pięter tego budynku, żeby nie świecił pustkami, żebyśmy nie płacili za ogrzewanie pustych sal.
       Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich już w ubiegłym roku ubiegało się o możliwość przeprowadzenia naboru w Elblągu. – Teraz znaleźliśmy im to miejsce na zasadzie użyczenia – mówi Marek Pruszak. - Chcę mocno podkreślić, że miasto nic nie będzie do tego dopłacać w tym roku, w przyszłym też, bo to będzie dotacja z ministerstwa na utrzymanie placówki niepublicznej. Jaki to będzie nabór, jest na razie wielką niewiadomą.
       Gdy szkoła mieściła się w Kępkach, do szkoły podstawowej uczęszczało 40 uczniów, do tego 22 dzieci do punktu przedszkolnego.
       – Z tego, co wiem, większość rodziców posyłających dzieci do Kępek chce, aby dojeżdżały teraz do szkoły w Elblągu – dodaje Marek Pruszak. – Szkoła społeczna oferuje dowóz tych dzieci do Elblągu. Przeniesienie szkoły do Elbląga to jest decyzja tej szkoły, tej dyrekcji. My zaoferowaliśmy tylko pomoc lokalową, ale jak ten nabór się zakończy, zobaczymy.
       Wyniki naboru są zagadką tym bardziej, że wszystko to dzieje się w sytuacji głębokiego niżu demograficznego, który odczuwają także elbląskie szkoły.
       – Elbląg zaoferował Stowarzyszeniu taką propozycję, mamy wolne obiekty. Różnorodność oferty edukacyjnej powinna leżeć wszystkim na sercu – twierdzi prezydent Jerzy Wilk.
      
      
      
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • no to do boju wszyscy "wojujący" z "katolami". .. czekam na wasze wypasione komentarze :))) nic mnie tak nie bawi jak wasza zajadłość :))))
 • Jestem ciekawy czy miasto poswieci mi jeden pawilon handlowy ? KURHHHHHWAAA NIE SONDZE !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  22
  2
  wilkuwdzakapresidento(2013-08-27)
 • Na razie tę zajadłość pokazałeś(aś) tylko Ty. Widać katolickie miłosierdzie i zrozumienie dla bliźniego. Nie frustruj się jednak. .. .może znajdzie się ktoś kogo sprowokujesz :)))))
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17
  4
  Wyrozumiały(2013-08-27)
 • Wilk rozwiązuje najpilniejsze problemy elblążan. Ilość szkół jest wystarczająca. W szkołach niż i zwolnienia nauczycieli. Wilk radośnie sprowadza nam szkołę z Kępek, której tam nie chcieli i wydaje na to miejskie pieniądze, nasze pieniądze. Po co mydlić oczy różnorodną ofertą edukacyjną. Jedyny powód jest taki PIS tak chciał. Już kilka tygodni temu Wilk z posłanką Fotygą instruowali burmistrza Nowego Dworu by nie wyrzucał tej szkółki. Ten wyrzucił, Fotyga kazała, Wilk dał budynek. Stać go. W końcu ma swoje miasto. Co z tego, że bez kasy.
 • Sprowokowany pierwszym wpisem zapytam czy będzie lizanie kolan księżom nauczycielom ? bo jak tak to ja się piszę !!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  19
  4
  ["]-wski(2013-08-27)
 • Zabawne jest to że mamy niż demograficzny, szkoły zamykają i łączą żeby się tylko opłacało budynek utrzymywać a klechy tego nie widzą im się szkołą należy i ch. .. Czemu nie otworzycie szkół zawodowych czy technikum które będzie uczyło rzeczy potrzebnych żeby jakoś egzystować na rynku pracy. Czego nauczą mnie w katolickiej szkole różańca, godzinek i ile płacić za ślub i komunię ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  28
  3
  MENowski(2013-08-27)
 • Dziw bierze, że Was ta nienawiść, pogarda i zawiść jeszcze nie wykończyła. A może Wam za to płacą?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  14
  Czytelnik_MOBI_13121(2013-08-27)
 • "Chcę mocno podkreślić, że miasto nic nie będzie do tego dopłacać w tym roku, w przyszłym też, bo to będzie dotacja z ministerstwa na utrzymanie placówki niepublicznej. " Chyba nie wszyscy to przeczytali.
 • "Psy szczekają a karawana jedzie dalej", czasami się zastanawiam co byście robili - wy żałośni mieszkańcy naszego miasta którzy jedynie potraficie krytykować - gdyby wam internet odcięli. .. a już wiem siedzielibyście pod sklepem dopijając resztki taniego wina z butelki.
 • Nic tak nie smakuje jak tanie wino z butelki wypite pod sklepem !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  1
  Butelkowiec(2013-08-27)
 • Dotacja z ministerstwa -Mówi Ci to coś- czyli płacimy wszyscy !!!
 • No, i pierwsza wpadka pana Wilka. Zapewne już o poparciu na kolejne wybory ze strony nauczycieli elbląskich już może zapomnieć. Dziękujemy za kolejne zwolnienia w elbląskich szkołach!!!!!1
Reklama