UWAGA!

Nowe pracownie pną się w górę

 
Elbląg, Nowe pracownie pną się w górę
fot. nadesłana

Trwa rozbudowa Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ul. Bema. W ramach realizowanego projektu unijnego powstają kolejne - cztery nowoczesne pracownie nauki zawodu.

Zakres inwestycji obejmuje budowę oraz wyposażenie w nowoczesne narzędzia dydaktyczne pracowni praktycznej nauki zawodu. W nowym budynku mieścić się będą pracownie: odlewnicza z kuźnią, energii odnawialnej, stolarsko-ciesielska i budowlana. Powstają tu również pomieszczenia socjalne, magazynowe, sanitarne, techniczne, garaż ze stanowiskami dydaktycznymi oraz łącznik komunikujący istniejący budynek z nowym.
       - Prace budowlane przebiegają zgodnie z harmonogramem. Nowy budynek nabiera już kształtów i jest widoczny. Zakończono już murowanie ścian konstrukcyjnych na pierwszym piętrze, aktualnie trwa realizacja konstrukcji stropu – mówi prezydent Witold Wróblewski.
       Koszt rozbudowy wynosi 11 191 588 zł, z czego ponad 5,4 mln zł to dofinansowanie z Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko – Mazurskiego, na lata 2014 – 2020.
       - Projekt jest kolejnym elementem tworzonego, centrum koordynacji systemu szkolnictwa zawodowego – ECEZ. Celem Elbląskiego Centrum Edukacji Zawodowej jest stworzenie lepszych warunków kształcenia zawodowego i dostosowywanie kierunków kształcenia zawodowego do realnych potrzeb lokalnych pracodawców – podkreśla prezydent Elbląga Witold Wróblewski.
       W pracowni stolarsko-ciesielskiej uczyć się będą przyszli stolarze, cieśle, technicy technologii drewna i tapicerzy. W budowlanej odbywać się będą zajęcia praktycznej nauki zawodu: technik robót wykończeniowych w budownictwie, dekarz, betoniarz-zbrojarz, murarz-tynkarz, monter konstrukcji budowlanych, technik budownictwa, monter sieci i instalacji sanitarnych, technik inżynierii sanitarnej, technik budowy dróg. W pracowni energii odnawialnej odbywać się będzie nauki zawodu dla kierunków: technik energetyk, technik elektryk, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, a w odlewniczej szkolić się będą technicy odlewnicy.
       Zgodnie z umową pracownie mają zostać wybudowane do połowy września bieżącego roku.
      
Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • "realne potrzeby lokalnych pracodaffcuf" to robole za minimalną albo kasjerki w dyskontach,
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  15
  Referendum2019(2019-03-26)
 • Tylko skędy nabór, może dokształcimy emerytów, rencistów, pijaków i inny, ,element, ,. .. .bo kibolstwo ma dwie lewe rence !
 • Juz Niemiec rece zaciera. Bedzie komu pracowac za Odrą.
 • Niemiec dal z uni, zeby polok z emblonga mogl mu w rajchu zapie... Taka mamy polską europejskosc, tfuu. Szkoda ludzi szkoda miasta, szkoda Polski, ze jak sciere brudna nas poniewieraja.
 • Szkoda, że promocja KKZ (edukacji zawodowej dla dorosłych) praktycznie nie istnieje. Kierunki szkoła otwiera z wielkim trudem - za mało chętnych, bo ludzie myślą że to jakieś nic nie znaczące kursy, a to po prostu Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe zastąpiły dawne szkoły zawodowe dla dorosłych.
 • Chodzilem do ckp i nauczyc zawodu sie tam nikt nie nauczy , za slaba praktyka , za stare auta , za stare technologie moze i wiedze tam maja ale z przekazaniem jej to jak za komuny ^^
 • Ostatnio w tokfm mowili ze na Bałtyku nie ma statkow odpowiednich do transportowania przez przekop. Nie mamy takich. Plywaja po kanale La Manche i M Północnym. Nie ma również czego przewozić. No i nie istnieje w Polsce żegluga śródlądowa. Kilkanaście statkow plywa sobie i to tylko w dzień.
 • A co mają transportować i gdzie, skoro nie mają drogi? Równie dobrze możesz narzekać, że jest mało samochód w lesie, a na autostradach jest znacznie więcej.
 • Tokfm judzi podobnie jak Gazeta Wyborcza Garbusiarz cyklista
 • Uczyłem się jako operator CNC, miały być pieniądze w tym fachu!! A co się okazało??. Żenada te stawki w naszym mieście dla fachowców w ciężkich zawodach!! . Ciągły stres i duuuuzo godzin.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  Cnc operator...... (2019-03-27)
 • Chcesz dokształcać emerytów ? Ty po sra ny dopku.
 • Macie rację, nic nie róbcie, nie dokształcajcie się, nie pogłębiajcie żadnych kwalifikacji, siedźcie dalej na kanapie przed tv albo piszcie bzdety na necie, biadolcie i miejcie pretensje do wszystkiego i wszystkich, ''tak trzymać''. .. nieroby !
Reklama