UWAGA!

Nowe spojrzenie na radnych

 
Elbląg, Na sali sesyjnej pojawiła się kamera z... miejskiego monitoringu
Na sali sesyjnej pojawiła się kamera z... miejskiego monitoringu (fot. Anna Dembińska)

Dzisiejsza (20 grudnia) sesja Rady Miejskiej w Elblągu jest transmitowana "na żywo" w internecie dzięki nowej kamerze 360 stopni. Jest również zmiana, jeśli chodzi o prezentację wyników głosowania. Zniknęła tablica z wyświetlaczem, w zamian widzimy dokładnie, z nazwiskami, który radny, jaką decyzję podjął. - Jest to bardziej transparentne - zapewnia przewodniczący Antoni Czyżyk. Zobacz zdjęcia z sesji. 

Na sali sesyjnej zamontowana została kamera 360 stopni, dzięki której transmisję obrad radnych można oglądać "na żywo" w internecie.
       - To jest nowy system, który, mamy nadzieję, ułatwi prowadzenie obrad - mówi przewodniczący Rady Miejskiej w Elblągu Antoni Czyżyk. - Kamera 360 stopni spowoduje, że płynnie będziemy przechodzić do pokazywania osób, które będą zabierały głos.
       Transmisję może oglądać każdy - na kanale youtube wpisując MiastoElbląg.
       Skąd będziemy wiedzieli, kto, jak głosował, skoro zniknęła tablica z wyświetlaczem?
       - Teraz przebieg głosowania będzie bardziej transparentny: na ekranie widzimy nazwiska i: kolor zielony oznacza "za", różowy - "wstrzymujący się", czerwony - "przeciwko".
       - To jest system, który już funkcjonuje w Słupsku. Mam nadzieję, że dzisiejsze testy pokażą, że w Elblągu też się przyjmie.
       Z programu obrad zniknęły interpelacje.
       - Będą one składane na piśmie do przewodniczącego Rady i po zaakceptowaniu prezydent będzie miał 14 dni na odpowiedź, również pisemną - wyjaśnia Antoni Czyżyk. - Chyba, że coś wymaga szczególnego rozpatrzenia - za zgodą przewodniczącego - termin ten można wydłużyć.
       Obowiązek utrwalania i transmitowania sesji rad gmin i miast wynika z przepisów znowelizowanej ustawy o samorządzie. Nagrania obrad będą udostępniane w Biuletynie Informacji Publicznej oraz na stronie internetowej gminy (powiatu, województwa).
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama