UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nowe zasady rejestracji jachtów

 
Elbląg, Nowe zasady rejestracji jachtów
fot. Witold Sadowski (arch. portEl.pl)

Od 1 sierpnia wchodzi nowelizacja ustawy o rejestracji jachtów i innych jednostek pływających o długości do 24 metrów. Na mocy nowych przepisów wprowadzony zostanie jeden rejestr dla wszystkich jachtów i innych jednostek pływających do 24 metrów - informuje elbląski urząd miasta.

W celu rejestracji jednostki pływającej konieczne będzie złożenie wniosku do dowolnie wybranego organu rejestrującego. W Urzędzie Miasta Elbląg sprawy będą realizowane przez Departament Ochrony Środowiska.

Wniosek będzie można złożyć w formie tradycyjnej papierowej lub drogą elektroniczną, za pośrednictwem e-PUAP.

Rejestr będzie prowadzony w formie elektronicznej. Każda zainteresowana osoba będzie mogła uzyskać nieodpłatny, elektroniczny dostęp do podstawowych informacji zawartych w bazie danych rejestru na temat danej jednostki.

Z obowiązku rejestracji jachtów oraz jednostek pływających używanych do amatorskiego połowu ryb zostaną zwolnieni posiadacze których sprzęt nie przekracza długości równej 7,5 m lub mocy napędu mechanicznego równej 15 kW.

 

Obowiązkowi rejestracji będą podlegać:
       - jachty oraz jednostki pływające używane do amatorskiego połowu ryb, o długości większej niż 7,5 m lub napędzie mechanicznym o mocy większej niż 15 kW,
       - jednostki pływające używane do połowów rybackich,
       - jednostki pływające uprawiające żeglugę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej o ile nie posiada innej niż polska przynależności.

Osoby, które posiadają zarejestrowane wcześniej jednostki, będą musiały dokonać powtórnej rejestracji na nowych zasadach.

Łukasz Mierzejewski, Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • Bzdura.
  • kolejny chory przepis mający usprawiedliwić zasadność takiej liczby urzędasów coś muszą przecież robić dobrze że nie trzeba rejestrować penisów względem długości choć pewnie nie musiałbym się obawiać :)
  • przygotowują się do otwarcia kanału na mierzei bo nas świat zaleje swoimi jednostkami i jak w tym wielkim nieładzie odnaleźć elbląskie skorupki a tak nasi pracowici urzędnicy poradzą sobie z tym nawałem turystów
  • Kolejny idiotyzm prawny "dobrej zmiany"Ale cóż każdy zabuli 80 zł x ileś tam jednostek, sumka nie mała.
Reklama