UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • @Zen - No i znowu te pierdoły, co zawsze opisujesz. Miałeś konkretnie podać przepisy, że rolnika nie dotyczą przepisy. Podstawę prawną, kto je ustanowił, konkretny paragraf itd. Ja mogę też napisać, że mnie przepisy nie obowiązują, ale organa jak Policja podejrzewam, że szybko by mnie z błędu wyprowadziła. Nie ma w Polsce świętych krów, każdy musi się dostosowywać do obowiązujących przepisów, dlatego nie może być tak, że rolnik może robić, co chce, bo nie jedynym na świecie. Można pewne rzeczy zrozumieć, że pogoda lub inne czynniki, ale jedno jest najważniejsze dobrosąsiedzkie współżycie powinno być na pierwszym miejscu ( tak powinno być w przypadku inteligentnego rolnika) a wszystkie prace polowe tak zaplanowane, żeby stwarzać dla innych jak najmniejsze obciążenie. W przypadku, jeżeli rolnik działa na zasadzie złośliwości powinien być za to przykładnie ukarany bez względu na to, czy są żniwa, czy też nie.
  • Wysłałem już Ci przecież link wcześniej do artykułu i wyroku Sądu Najwyższego, przeczytaj sobie, tam jest podany art. I czego on dotyczy.
  • Ja zachowuję się kulturalnie na drodze. I już Ci napisałem jaki rolnik kosi w nocy złośliwe? Żaden. Kosi, albo prasuje w nocy bo ma dużo ha, jak nazajutrz spadnie deszcz to mu plony zniszczy, pogoda w ostatnich latach jest zmienna i trzeba się spieszyć, żeby wiatr nie położył, albo zboże nie porosło od deszczu, a rzpak się nie wysypał ze strąków. Widać tego nie rozumiesz nie rozumiesz też, że na wsi panują inne normy prawne tak jak w mieście. W mieście nie postawisz obory czy tuczarni świń, tylko na wsi własnie dlatego, że tam jest teren do prowadzenia tego typu działalności. A co do prawa wysłałem ci link, gdzie jest opisany wyrok Sądu Najwyższego. Mój sąsiad po miedzy też jest policjantem i sobie też kosi pole w nocy, bo ma swoje gospodarstwo i wie właśnie, że to normalna praktyka na wsi.
  • @Zen - Drogi rolniku, wszystko zależy od tego, czy prace nocne wykonywane są z potrzeby ze względu na warunki pogodowe, czy też z powodu czystej złośliwości rolnika, bo np. chciałby sąsiadowi uprzykrzyć życie a wtedy już jest to chuligańskim wybrykiem, co jest oczywiście karalne. Znam takich rolników i takie ekscesy występują, co roku bez względu na pogodę. Tak więc są ludzie i ludziska. Dobro sąsiedzkie wymaga trochę taktu i kultury. We wszystkim idzie się dogadać, ale trzeba być po prostu człowiekiem.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    prawnik(2019-07-20)
  • @Zen - na wsi panują inne normy prawne tak jak w mieście? - Człowieku, co Ty pleciesz? Skończ ten bełkot !!!
  • ,,Sąd Najwyższy w obronie rolników Okazuje się, że zgodnie z prawem rolnicy wykonujący prace polowe w czasie ciszy nocnej w ogóle nie powinni być karani. Zgodnie z art. 51 § 1 kodeksu wykroczeń na karę aresztu, ograniczenia wolności lub grzywnę narażony jest ten kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym. Niemniej jednak, zgodnie z utrwaloną w doktrynie wykładnią, przepis tego artykułu uzależnia odpowiedzialność za to wykroczenie od stwierdzenia, iż czyn sprawcy stanowi wybryk. Tymczasem z wyroku Sądu Najwyższego wynika, że wybryk to zachowanie się, jakiego wśród konkretnych okoliczności czasu, miejsca i otoczenia, ze względu na przyjęte zwyczajowo normy ludzkiego współżycia, nie należało się spodziewać. Zachowanie, które wywołuje powszechne negatywne oceny społeczne i odczucia obrazy, gniewu, oburzenia. Wybryk charakteryzuje więc ostra sprzeczność z powszechnie akceptowanymi normami zachowania się. Ponieważ np. żniwa na wsi (nawet po godzinie 22.00) trudno zakwalifikować jako zachowanie odbiegające od standardowych norm współżycia to takie działanie nie powinno być również karane mandatami. ? Trzeba mieć na względzie, że na wsi panują odmienne od miejskich osiedli mieszkaniowych, powszechnie obowiązujące normy zwyczajowe, gdzie podczas wzmożonych prac, np. w okresie żniw, dopuszczalne i akceptowalne są specyficzne warunki pracy, chociażby ze względu na nieprzewidywalność warunków atmosferycznych, od których uzależnione jest zbiór płodów rolnych. Tym samym nie powinno być odbierane jako odbiegające od norm zwyczajowych, wykonywanie pracy do późnych godzin nocnych, chociażby podczas żniw. Wynika to z tego, że podczas upałów zagrażających życiu i zdrowiu jedynie praca w godzinach popołudniowych i nocnych jest możliwa". Źrodło topagrar.
  • @Zen - To jest istotne " sprawcy stanowi wybryk " - Każde zakłócanie spoczynku nocnego jest wybrykiem i chamstwem ze strony rolników.
  • @Zen - To nie jest żaden akt prawny tylko jedynie puste opinie.
Reklama