UWAGA!

Nowoczesny sprzęt od Orkiestry

Szpital Miejski im. Jana Pawła II w Elblągu otrzymał od Fundacji Jurka Owsiaka nowoczesny sprzęt medyczny, m.in. aparat do znieczulenia, kardiomonitor oraz pompy infuzyjne.

Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podarowała w tym roku sprzęt 12 szpitalom w kraju. W tej grupie szczęśliwców znalazł się elbląski szpital miejski. Tu trafił kardiomonitor, cztery pompy infuzyjne, aparat do znieczulania oraz wózek leżący.
     - Jeszcze nie mieliśmy tak zaawansowanego komputerowo sprzętu medycznego - cieszy się dyrektor szpitala Wiesława Lech. - Fundacja Jurka Owsiaka zapewniła także szkolenia naszemu personelowi.
     Z nowego sprzętu zadowolony jest ordynator oddziału intensywnej terapii dr Janusz Bielski.
     - Dzięki fundacji mamy teraz na oddziale aparat do znieczulenia z pełnym monitoringiem i osprzętem - mówi dr Bielski. - Dostaliśmy do niego dodatkowe akcesoria i zapewniono nam części zamienne, które powinny nam wystarczyć na około 3 lata. Jestem także zadowolony z przenośnego kardiomonitora oraz wózka do transportu chorych, który pozwala układać pacjenta w różnych pozycjach - dodaje.
     Dr Bielski ma jednak jeszcze „sprzętowe” marzenia: - Obecnie mamy dwa respiratory monitorujące dorosłych i noworodki. Przydałyby się kolejne dwa.
     Nie tylko Fundacja WOŚP wspiera szpital miejski. Dzięki pomocy Urzędu Miejskiego w 2007 r. zakupiono aparat do znieczulenia, dwa kardiomonitory z modułem pomiaru, dwa defibrylatory z możliwością wykonania konwersji, trzy łóżka specjalistyczne, trzy pompy infuzyjne, pięć pomp strzykawkowych i trzy wózki anestezjologiczne.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • a co podarował caritas? albo fundacja im. biskupa Śliwowicy?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wioskowy głupek(2008-05-15)
 • WojŁawrynowicz Taki tekst i takie informacje potwierdzją sens wieloletniej pracy na rzecz WOŚP, jest to wymierny efekt materialno-zdrowotny, drugi po efekcie wychowawczym (uczenie młodych ludzi dawania siebie - pracy dla innych - setki wolontariuszy). Podczas WOŚP jest wspaniały moment jak przychodzą rodzice z datkami, mówiąc ze ich dziecko żyje, tylko dla tego, bo w elbląskim szpitalu był już sprzęt podarowany przez Orkiestrę. Wszystkim przeciwnikom WOŚP mówię, że Elbląg jest dłużnikiem wobec WOŚP, bo w elbląskich szpitalach jest sprzętu za wielokrotnie większą kwotę niż zebrali Elblążanie. POZDRAWIAM WSZYSTKICH WOLONTARIUSZY I ORGANIZATORÓW WOŚP W ELBLĄGU. Dzięki za przyjemność pracy z wami. SIEMA!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  WojŁawrynowicz(2008-05-16)
Reklama