UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nowy biskup w diecezji

 
Elbląg, Wojciech Skibicki (w środku) ma 48 lat
Wojciech Skibicki (w środku) ma 48 lat (fot. Anna Dembińska)

Papież Franciszek mianował księdza Wojciecha Skibickiego biskupem pomocniczym Diecezji Elbląskiej. Nominację ogłosiła dzisiaj Nuncjatura Apostolska w Polsce.

Wojciech Skibicki ma 48 lat, od 24 lata jest księdzem. Egzamin dojrzałości złożył w 1989 r. w Liceum Ogólnokształcącym w Malborku. Studia teologiczne zakończone magisterium odbywał w seminariach duchownych w Olsztynie i Elblągu. Święcenia kapłańskie z rąk biskupa elbląskiego Andrzeja Śliwińskiego otrzymał 10 czerwca 1995 r. w Elblągu.
       W latach 1995-1996 pełnił funkcję wikariusza parafii św. Rodziny w Elblągu. W latach 1996-1997 i 2003-2010 był też sekretarzem i kapelanem biskupa elbląskiego.
       Ukończył studia doktoranckie z zakresu liturgiki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, gdzie w 2003 r. obronił pracę doktorską zatytułowaną „Instytucja katechumenatu dorosłych w praktyce duszpasterskiej diecezji polskich”.Wykłada liturgikę w seminariach duchownych w Elblągu i Pieniężnie.
       W latach 2004-2016 pełnił funkcję wicedyrektora Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu. Jest członkiem rady kapłańskiej i kolegium konsultorów oraz kanonikiem Elbląskiej Kapituły Katedralnej.
       W latach 2006-2015 pełnił funkcję diecezjalnego korespondenta Katolickiej Agencji Informacyjnej, a w latach 2009-2019 rzecznika prasowego kurii diecezjalnej w Elblągu.
       Jest delegatem biskupa elbląskiego ds. ochrony małoletnich oraz ds. indywidualnych form życia konsekrowanego. Pełni funkcję dyrektora wydziału nauki katolickiej kurii w Elblągu oraz dyrektora ośrodka formacji diakonów stałych w diecezji. Jest członkiem komisji głównej synodu diecezjalnego oraz przewodniczącym zespołu pobożności ludowej i formacji liturgicznej.
      
mk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama