UWAGA!

Nowy samochód dla elbląskich strażaków

 Elbląg, Nowy samochód elbląskich strażaków
Nowy samochód elbląskich strażaków (fot. Michał Skroboszewski)

Nowy samochód elbląskich strażaków to lekki pojazd ratowniczo – gaśniczy, który ma być (głównie) wykorzystywany przez grupę ratownictwa wodno-nurkowego. Dziś w jednostce Ratowniczo – Gaśniczej odbyła się uroczystość przekazania pojazdu. Zobacz zdjęcia.

- Samochód przekazany nam przez komendanta wojewódzkiego to lekki samochód rozpoznawczo – ratowniczy. Będzie wykorzystywany do rozpoznawania zagrożeń, transportu strażaków i dowódców akcji na miejsce zdarzenia, łodzi lub przyczepy ze specjalistycznym sprzętem – mówi kpt Łukasz Kochan, komendant Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu.

Samochód trafił do Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 2 przy ul. Browarnej w Elblągu, gdzie działa specjalistyczna grupa ratownictwa wodno-nurkowego. I to właśnie głównie ta grupa ma użytkować nowy pojazd, chociaż korzystać będą z niego mogli wszyscy strażacy w miarę potrzeb.

Środki na zakup samochodu (wartość ok. 150 tys zł) pochodzą z budżetu powiatu elbląskiego, rezerwy celowej budżetu państwa, środków wojewody warmińsko – mazurskiego oraz komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

W przyszłym roku elbląscy strażacy planują przeprowadzkę do nowej komendy przy ul. Łęczyckiej. - Jesteśmy po podpisaniu umowy na wykonywanie prac wykończeniowych wewnątrz budynku komendy. Prace powinny się rozpocząć lada dzień. W tym roku przewidujemy podpisanie umów na kwotę ponad 2 milionów zł na kolejne prace związane z wykończeniem budynku głównego. Chcemy też rozpocząć i zakończyć w tym roku postępowanie przetargowe na drugi etap naszej inwestycji – mówił kpt. Łukasz Kochan. - Mam nadzieję, że do końca przyszłego roku się przeprowadzimy.

SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama