UWAGA!

Nowy szynobus w pierwszą podróż ruszy do Pasłęka

W poniedziałek 30 listopada o godz. 16 z elbląskiego dworca PKP w swoją inauguracyjną trasę do Pasłęka wyruszy nowy szynobus. Pojazd został zakupiony w ramach wojewódzkiego projektu, przy wsparciu funduszy unijnych.

Uroczyste przekazanie nowoczesnego, dwuczłonowego autobusu szynowego mieszkańcom regionu nastąpi o godz. 15.30. Następnie pojazd, pierwszy tego typu zakupiony w ramach projektu „Zakup trzech sztuk dwuczłonowych autobusów szynowych dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego”, wyruszy w swą inauguracyjną trasę z Elbląga do Pasłęka. Podróż potrwa 18 minut, a po 10-minutowym postoju w Pasłęku, zaplanowano powrót do Elbląga.
       Projekt został sfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO Warmia Mazury 2007 – 2013. Jego całkowita wartość wynosi ponad 28 milionów złotych, w tym budżet Samorządu Województwa przeznaczył na ten cel 10 mln zł.
       To już szósty szynobus jeżdżący po torach Warmii i Mazur, a drugi zakupiony ze wsparciem funduszy unijnych. W przyszłym roku na trasach naszego regionu będą kursowały dwa autobusy szynowe dwuczłonowe. Zakup tego rodzaju pojazdów ma polepszyć jakość podróży i poprawić system komunikacji na Warmii i Mazurach.
      
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • wszystko ładnie tylko jeśli mógł by mi ktoś podać gdzie można znaleźć rozkład jazdy(jeśli jest na dworcu to nei krzyczcie nie byłem) uradowała by mnie też cena za którą będzie można bedzie kupić bilet do Pasłęka i czy są ulgowe. ..
 • florek I co z tego, jak zaraz Olsztyn zabierze to cacko, tak jak z tym poprzednim szynobusem. Może ten zacznie jezdzić do Braniewa przez Suchacz, Tolkmicko, Frombork. Byłaby to lepsza atrakcja, a tereny są atrakcyjne dla turystów i mieszkanców. Region by sie ożywił-pomyślcie o tym.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  florek(2009-11-27)
 • Kondek Fajna sprawa. Mam tylko pytanie:Czy silniki szynobusu będą posiadały napęd elektryczny, czy na olej napędowy?. To bardzo ważna sprawa. Przecież to nasze pieniądze. Nie jest tajemnicą, że napęd elektryczny jest najtańszy. Na tej trasie z Elbląga do Pasłeka jest trakcja elektryczna i logiczne jest, że powinien szynobus poruszać się pobierając energię elektryczną. Będąc nie tak dawno w Francji widziałem lokomotywy, które mają dwa napędy. Elektryczny i na olej napędowy. Jedna lokomotywa ciągnie skład wagonów przez cały kraj i to bez względu czy jest trakcja elektryczna czy jej nie ma.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Kondek(2009-11-27)
 • pojezdzi pare dni i go olsztyn przejmie jak poprzednie które mialy do braniewa jeżdzić
 • Wszystko ok, ale szybobus powinien takze jezdzic do Braniewa przez Frombork i powinien byc dostosowany do potrzeb mieszkancow.
 • nie wyobrazam sobie
 • Ten szynobus powinien jeżdzic na trasie do Braniewa przez Bogaczewo. Przez Frombork szybko żaden pociąg nie pojedzie bo powódz uszkodziła torowisko(zdjęcie na AlertMMS). Ale znając życie będzie jeżdzil na slusznej trasie czyli gdzieś w okolicy Olsztyna.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  jaca5a(2009-11-27)
 • Ale Was porąbało. Taki szynobus z Elbląda do Braniewa (przez Fromborkj) juz był, cztery lata temu. Został zdjęty bo woził po czterech pasażerów. Ludzie woleli jeździć mikrobusem bo taniej i szybciej i bliżej do przystanków i czociaż wladze robiły mikrobusowej linii "pod górke" linia utrzymała się (bez dotacji) i cieszy się dużym powodzeniem. Pierwszy przystanek koło dworca, następny koło szpitala wojewódzkiego. A we Fancji nasypy kolejowe mało uczęszczanych linii kolejowych poprzerabiali na drogi dla rowerów !!! Ale Was porąbało !
 • A szynobus pewnie ten sam, bo w okolicach Ełku też nie miał powodzenia. Taka kosztowna niechciana przez pasażerów zabaweczka dla dzieci z samorządów.
 • Zdjęcie by się przydało tego potwora. .. ; )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Mikolo(2009-11-28)
 • taki szynobus trzeba puscic do suchacz, kadyn, tolkmicka fromborka.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ktosiek(2009-11-28)
 • Ale wy jesteście porąbani! "Olsztyn zabierze". .. Tak, zabierze, bo szynobus będzie jeździł na trasie Elbląg - Olsztyn! Czy wy wszystko musicie traktować w kategoriach konfrontacji, zamiast się cieszyć, że między dwoma największymi miastami województwa będzie kursował komfortowy pociąg?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  krakus(2009-11-28)
Reklama