UWAGA!

(o)Błędne znaki

 
Elbląg, Pod znakami umieszczono tabliczki z błędem
Pod znakami umieszczono tabliczki z błędem (fot. WS)

W piątek (11 października) między blokami nr 59 i 65 przy ul. Żyrardowskiej ustawiono dwa znaki informujące o tym, że w tych miejscach poruszać się mogą tylko zmotoryzowani mieszkańcy obu budynków oraz... "służby komunalone".

Rzecz dotyczy drogi osiedlowej przy ul. Żyrardowskiej i dwóch budynków: nr 59 pod zarządem ZBK oraz 65, którego zarządcą jest ETBS. W piątek rano postawiono tam dwa znaki drogowe B-2 "zakaz wjazdu" z tabliczkami o treści: "Nie dotyczy mieszkańców ETBS i ZBK oraz służb komunalonych". Jeden ze znaków stoi przy budynku 65 przed wjazdem prowadzącym do podziemnych garaży. Drugi postawiono przed blokiem nr 59, kilkanaście metrów przed niewielkim parkingiem. Pomysł i idea nie budzą zastrzeżeń, ale wykonanie, cóż...
       I nie chodzi wcale o to, jak te znaki ustawiono, bo słupki odpowiednio wkopane, znaki stoją sztywno, na odpowiedniej wysokości i są dobrze widoczne.

 

Chodzi o tekst znajdujący się na tabliczkach pod znakami. Ktoś napisał "komunalonych" zamiast "komunalnych". Wykonawca znaków popełnił błąd - niby każdemu może to się zdarzyć, choć w tym przypadku z pewnością nie powinno. Zastanawiające jest jednak, kto to odebrał i czemu za to zapłacił? Napotkani przez nas okoliczni mieszkańcy nie wiedzą czy z tego się śmiać, czy nad tym zapłakać.
      

Witold Sadowski
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama