UWAGA!

O krok od tragedii

Wczoraj wieczorem w Aniołowie gm. Pasłęk omalże nie doszło do tragedii. Dwóch braci wpadło do basenu przeciwpożarowego. Chłopców udało się uratować, jednak stan jednego z nich jest ciężki.

Bawiący się na podwórku bracia 9-letni Marek i 5-letni Tomek przeszli przez ogrodzenie basenu przeciwpożarowego. Starszy z braci postanowił się wykąpać. Schodząc z brzegu wpadł do wody. Tomek próbował go ratować podając kij. Jednak starszy i cięższy z chłopców wciągnął pięciolatka do wody. Chłopców obserwował ich 7-letni kolega, który natychmiast powiadomił o zdarzeniu dorosłych. Przybyli na miejsce mieszkańcy wioski wyciągnęli z wody tonących i wezwali karetkę pogotowia. Dzieci przewiezione zostały do szpitala w Elblągu. Starszy przebywa na oddziale intensywnej terapii, młodszy na oddziale dziecięcym, jednak jego stan nie jest stabilny. Basen przeciwpożarowy znajdujący się na terenie jednej z posesji jest ogrodzony siatką, a brama wejściowa zamknięta na kłódkę. Na terenie basenu stoją tablice informujące o zakazie kąpieli.
     - Chłopcy weszli na teren basenu przechodząc górą przez bramę - mówi Alina Zając, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. - Czekamy teraz na opinię lekarza, która będzie podstawą do sformułowania zarzutu rodzicom chłopców. To oni będą odpowiadać za niedopilnowanie dzieci.
IG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • 52 tysiące skazanych (prawomocnymi wyrokami Sądów) czeka na miejsce w więzieniach! Pani Alino, rzeczniku prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. - Pani czeka teraz na opinię lekarza, która będzie podstawą do sformułowania zarzutu rodzicom chłopców. A skąd Pani wie, że będzie podstawą? To jeszszcze tej opinii nie ma a Pani już wie? To może od razu ojca zastrzelić a matkę na ulicę wygnać?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Drzazga(2001-05-18)
 • Oto typowy przykład lekceważenia sobie podstawowej jednostki spoełecznej jaką stanowi rodzina. Sztuką jest umiejętnie wychować dziecko (nie mylić z chować) a nie je mieć. Niestety znaczna większość mogących mieć dzieci nie powinna ich mieć.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  uczennica(2001-05-21)
Reklama