UWAGA!

Objazd jest tylko jeden

 Elbląg, Skrzyżowanie ul. Warszawskiej i Żuławskiej ok. godz. 16
Skrzyżowanie ul. Warszawskiej i Żuławskiej ok. godz. 16 (fot. MS)

Wiadukt w ciągu ul. Nowodworskiej w remoncie, objazd wyznaczony, a kierowcy narzekają i proponują urzędnikom dodatkowe, alternatywne rozwiązania. Ci z kolei żadnych zmian nie przewidują i odpowiadają, że ani prowizoryczna droga pod remontowanym obiektem, ani zmiana ruchu na Moście Niskim nie są możliwe.

Wiadukt, który od dawna wymagał remontu, zamknięto 19 marca. I już pierwszego dnia kierowcy zaczęli ukarżać się na wzmożony ruch na ul. Żuławskiej, a także na słabe oznakowanie, czyli takie, które pojawia się dopiero przed wiaduktem. Wtedy jednak urzędnicy nie odnieśli się do tej ostatniej kwestii, odpowiedzieli jedynie, że ruch w tym rejonie będzie monitorowany. Dopiero trzy tygodnie później ustalili, że więcej znaków nie będzie, bo uwagi dotyczące oznakowania, zgłaszane w pierwszych dniach funkcjonowania objazdu, "mogły wynikać m.in. z zaskoczenia niektórych kierowców wprowadzoną zmianą i jazdą "na pamięć", bez czytania informacji wyrażonej na znakach i tablicach". Jak wyjaśnia Urząd takie oznakowanie zostało uzgodnione z policją, a informacja została przekazana do elbląskich mediów. I dodaje, że od tego momentu sytuacja uległa poprawie.
       Czytelnicy wskazywali również na alternatywne rozwiązania, które według nich mogłyby usprawnić ruch w tym rejonie.
       Niektórzy proponowali, żeby spróbować utworzyć objazd zastępczy pod mostem, ale od razu zostało to wykluczone, ze względu "na ograniczone możliwości terenowe".
       Inni prosili, żeby wziąć pod uwagę takie rozwiązanie, jak odwrócenie ruchu jednokierunkowego na Moście Niskim, w ciągu ulic Studziennej i Orlej. Mówiąc prościej chodzi o to, żeby przez most można było przejeżdżać z Zawodzia w stronę starówki, a dalej do centrum miasta. Jak wyjaśniał jeden z Czytelników "znacznie odciążyłoby to skrzyżowanie Nowodworska-Warszawska-Wyszyńskiego", bo "obecnie skręt z ul. Nowodworskiej na ul. Wyszyńskiego to istny horror".
       Na to jednak miejski Zarząd Dróg nie zgadza się i tłumaczy, że "nie ma to nic wspólnego z objazdem remontowanego wiaduktu".
       - Most ten, mimo wprowadzonego objazdu, jest w dalszym ciągu wykorzystywany przez mieszkańców jadących w kierunku Zawodzia i taka organizacja ruchu na tym obiekcie się sprawdziła – tłumaczą urzędnicy. - Mieszkańcy dzielnicy Zawodzie jadący do centrum miasta, napotykając na problemy z pokonaniem skrzyżowania ulicy Warszawskiej z Aleją Stefana Wyszyńskiego, nie są jednak pozbawieni trasy alternatywnej, bo mogą wybrać przejazd przez most Unii Europejskiej.
      
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • znajomi z trójmiasta pytają dlaczego nie ma normalnego wjazdu do Elbląga to odpowiadam że ruskie czołgi wysadziły most hehe
 • normalne wjazdy są tylko i tak dwa z nich zmieniają się w wąskie gardło
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  1
  123456gh(2015-04-08)
 • Urzędnik jest po to aby mieszkańcom ułatwiać życie, a tu co? Ciężko most niski zrobić dwukierunkowy sterowany światłami? Ciężko włączyć sygnalizację świetlną z Warszawskiej na most Tysiąclecia? Urzędnik chyba patrzy przez pryzmat własnych potrzeb: "ja tam nie jeżdżę często to niech jest jak jest a ludzie pokrzyczą i gęby w końcu zamkną, a najważniejsze jest, że wypłata za tak kiepską robotę co miesiąc wpada". Za komuny było lepiej!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  1
  Komuszek1(2015-04-08)
 • Urzędnik wie lepiej, szkoda tylko, że ma styropian zamiast mózgu.
 • A moze prezydent Elbląga pomoze mieszkancom, skoro ma tak "przyjaznych " urzędników !!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  2
  vaustyna(2015-04-08)
 • sami sobie władze zmieniliście :) postkomuniści jak Wróblewski i całe SLD dopiero się rozkręca :) tak było od 1989 w Elblągu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  7
  Hasior(2015-04-08)
 • Ciekawe jak będzie w wakacje z wjazdem na s7 od strony Kazimierzewa w stronę Elbląga ( gdzie znajduje się serwis renault)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  0
  Wrażliwy(2015-04-08)
 • Zmnienić pierwszeństwo Warszawska Żuławska, włączyć światła na Most Wyszyńskiego Warszawska z odpowiednim zaproframowaniem ich - wtedy może być całkiem znośnie.
 • Pan urzędnik wie co jest najlepsze dla ciebie mieszkańcu miasta.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  niewollnik(2015-04-08)
 • Kto nie jeździ, ten nie wie, jeżdżę codziennie i widzę co się tam dzieje - brawo za dociekliwość urzędników.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  0
  elblążanka41(2015-04-08)
 • Jadąc Warszawską od strony Radomskiej wpadamy na korek przy skrzyżowaniu z starym mostem. Po prawej stronie znajduje się ślepa ulica Ostrołęcka. Wygląda to tak, że kiedyś można było ją przejechać prosto do Warszawskiej (kierunek na Malbork). Zastanawia mnie dlaczego nie można by połączyć Ostrołęckiej z Warszawską (około 10 metrów drogi przez trawnik) i dzięki temu odciążyć skrzyżowanie koło starego mostu. Kilka płyt betonowych i znak ustąp pierwszeństwa przejazdu na końcu Ostrołęckiej załatwiłby sprawę. Ruch na tym odcinku byłby tylko w stronę Malborka.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  1
  Inżynier(2015-04-08)
 • chcieliście demokracji to teraz słuchajcie tępych urzędników!!!
Reklama