UWAGA!

Obrady powiatowych rajców

W piątek (16 lutego) w Bibliotece Elbląskiej odbędzie się IV sesja Rady Powiatu. W programie znalazło się m.in. zatwierdzenie projektu przychodów i wydatków Powiatowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz powołanie nowego radnego. Początek obrad o godz. 10.

Jak informuje Anna Dawid, rzecznik prasowy Starosty Elbląskiego, radni podejmą między innymi uchwałę w sprawie wstąpienia do Rady Powiatu w Elblągu kandydata z listy nr 4 Komitetu Wyborczego PiS w okręgu wyborczym nr 3, który uzyskał kolejno największą liczbę głosów w wyborach do Rady Powiatu 12 listopada ub. r. Konieczność uzupełnienia składu Rady zaistniała w związku z wygaśnięciem mandatu radnego Henryka Kiejdo (w II turze wyborów został wójtem gminy Rychliki). Kolejno, największą liczbę głosów z tej listy uzyskał Sławomir Śnigucki.
     Radni zatwierdzą także projekt przychodów i wydatków Powiatowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
     - Przychody PFOŚ i GW w roku bieżącym wyniosą 231 020 zł - informuje Anna Dawid. - W 2006 r. do Starostwa Powiatowego w Elblągu wpłynęły wnioski z samorządów gmin o dofinansowanie zadań realizowanych na rzecz poprawy gospodarki odpadowej, wodno-ściekowej, jak i innych jednostek prowadzących działalność w zakresie ochrony środowiska, gospodarki wodnej, ochrony przed powodzią, monitoringu środowiska oraz edukacji ekologicznej. Po weryfikacji wniosków pod kątem zgodności celów z ustawowymi możliwościami dofinansowania oraz osiągnięcia jak najlepszych efektów ekologicznych, uzyskaniu pozytywnej opinii Zarządu Powiatu oraz Komisji Rolnictwa, Leśnictwa, Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ostateczną decyzję o podziale środków z PFOŚ i GW podejmie na sesji Rada Powiatu.
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama