UWAGA!

Od kwietnia zapłacimy mniej

 
Elbląg, Od kwietnia zapłacimy mniej
fot. arch. WS

Pierwsza część sesji nie przyniosła rozwiązania w kwestii nowych stawek opłat za gospodarowanie odpadami. Powód? Brak wspólnego stanowiska prezydenta oraz Komisji Doraźnej. Dlatego też z tą decyzją radni zaczekali aż do drugiej części sesji.

W ciągu dwóch tygodni radnym z Komisji Doraźnej udało się porozumieć z prezydentem i wypracować stawki opłat za gospodarowanie odpadami. Dziś (6 marca) radni podjęli decyzje w tej kwestii.
       W ten sposób ci, którzy śmieci segregują zapłacą 8 zł ( wcześniej było to 10,5 zł), tak jak chciała tego Komisja. Gospodarstwa, w których jest od pięciu do dziesięciu domowników będą płacić 5 zł, natomiast tam, gdzie jest 11 i więcej domowników – 50 groszy.
       Również i ci, którzy nie segregują będą płacić mniej. I tak stawka miesięczna z 14,5 zł została obniżona do 14 zł (tam, gdzie jest najwyżej czterech domowników), dla gospodarstw, gdzie jest od pięciu do dzisięciu domowników będzie to 8 zł, natomiast tam, gdzie jest 11 i więcej domowników – 1,5 zł. Takie stawki zaczną obowiązywać od kwietnia.
       Radni zdecydowali również, że w ramach tych opłat pojemniki na odpady będą myte, dezynfekowane oraz poddane dezynsekcji trzy razy w roku, tj. dwukrotnie od maja do października oraz jednokrotnie w pozostałym okresie.
       Zmieniła się także częstotliwość odbioru tzw. odpadów wielkogabarytowych, czyli wersalek, szaf czy foteli itp., które nierzadko zalegały pod śmietnikami przez dłuższy czas. Do tej pory były one odbierane podczas tzw. wystawek, które odbywały się od maja do września, raz w miesiącu.
       Teraz tego typu odpady będą odbierane przez cały rok. W przypadku domów jednorodzinnych będzie to raz w miesiącu, natomiast w przypadku zabudowy wielorodzinnej trzy razy w miesiącu. W dalszym ciągu mieszkańcy będą mogli korzystać na takich samych zasadach z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Mazurskiej 42.
      
      
      
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama