UWAGA!

Odnaleziono ciało żeglarza

Odnaleziono ciało zaginionego żeglarza z jachtu "Dzika Mrówka". Poszukiwania prowadziła rodzina zaginionego 40-letniego Seweryna C.

Ciało żeglarza znaleziono na wodzie, w okolicy miejsca, w którym 8 września doszło do wywrócenia jachtu. Prokuratura Rejonowa w Malborku (Krynica Morska leży w jej zasięgu) zarządziła przeprowadzenie sekcji zwłok, która ma ustalić przyczyny śmierci żeglarza. Wyniki sekcji będą znane w przyszłym tygodniu.
     W ubiegłym tygodniu w delegaturze Urzędu Morskiego w Elblągu przesłuchiwano świadków tragedii i uratowanego załoganta "Dzikiej Mrówki" - 32-letniego Waldemara J. Jak wynikało z jego wyjaśnień, na pokładzie niewielkiego jachtu nie było wymaganego na wodach Zalewu sprzętu ratunkowego - w tym kamizelek ratunkowych, które pozwalają przez dłuższy czas utrzymać się na wodzie, i które mogły uratować życie kapitanowi zatopionego jachtu.
     Szczątków "Dzikiej Mrówki" wciąż nie udało się odnaleźć.
     Orzeczenie w sprawie przyczyn tragedii wyda Izba Morska w Gdyni.
     
     Zobacz także: "Sprawa Dzikiej Mrówki - cd."
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Dzisiaj o godzinie 13 odbędzie się pogrzeb Seweryna C. na cmentarzu Dębica w Elblągu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Waleczny Herbert(2001-09-25)
 • PISZECIE BZDURY ! ! ! Nie Seweryn, a Sewer.C. Zresztą i tak mu to nic nie pomoże...... A ja wiem napewno, że na jachcie BYŁY KAMIZELKI RATUNKOWE jak również i koło (podkowa) ratunkowe. Może "Rudy" (Waldemar J.) ich po prostu nie zauważył ? ......bo gdyby wiedział gdzie one leżą, im obojgu udałoby się uratować. Jachtu jeszcze nie odnaleziono, a w nim leżą pasy ratunkowe. Poczekajcie z pochopnymi opiniami na ten temat. Może i śledczy niech też zaczekają na odnalezienie jachtu. Czy nie byłoby wskazane nakazanie poszukiwania tego jachtu ? ? ? Tam są odpowiedzi.......
 • Trudno cokolwiek napisać po stracie przyjaciela,jako dawny załogant pomimo upływu lat zawsze mogłem liczyć na Sewera.Żal ,że tacy ludzie odchodzą.Składam wyrazy współczucia rodzinie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Daniel(2001-09-25)
 • wyjaśnienia od autora: kamizelki, podobnie jak pozostały sprzęt ratunkowy może na "Dzikiej" były, ale z zeznań i dotychczasowych ustaleń Urzędu Morskiego wynika, że ich jednak nie było. Te ustalenia - źródła są dla mnie jako dziennikarza w tej sytuacji podstawowe. Możnaby oczywiście np. zadzwonić do uratowanego żeglarza i przepytać go, ale w przypadku takiej tragedii chyba nie byłoby to na miejscu - tak sądzę. Sprawa poszukiwań jachtu: dyrektor UM zapowiadał, że może będą go szukać przy pomocy sonaru, ale ostatnie wiadomości są takie, że specjalnej akcji nie będzie, bo akwen jest duży i nie bardzo wiedzą, gdzie łódka może leżeć. Rybacy i jednostki pływające po Zalewie zostały jednak uczulone na to, by zwracać uwagę na możliwość napotkania szczątków "Dzikiej" i może się znajdzie/// Sprawa imienia kapitana: W tekstach jest "Seweryn", bo tak wciąż podaje Polskie Ratownictwo Okrętowe, Straż Graniczna, Prokuratura i policja. pozdrawiam i pozostaje w żalu, bo kocham żagle
 • ........może dociekliwy dziennikarz dotarłby do prawdziwego imienia, a nie powielał bzdury głoszone przez.....a co do ustaleń: ja ten sprzęt ratunkowy widziałem w piątek 7 IX br. a poza tym, np. koło ratunkowe widać doskonale na zdjęciu opublikowanym w gazecie na pierwszej stronie. Zostało ono wykonane podczas owych tragicznych regat. .....więcej dziennikarskiej dociekliwości jako autora.
 • Wstydz sie Mirek: wstrzynasz grubianskei pyskowki nad swierzym grobem. Cala ta sprawa jest tragedia dla rodziny, przyjaciol i znajomych Sewera. Moze wiec bys sie zamknal przez pamiec dla niego.
 • ...... właśnie przez pamięć dla Sewera .....
Reklama