UWAGA!

Odnaleźli zaginioną 71-latkę

 Elbląg, Odnaleźli zaginioną 71-latkę
fot. nadesłana

O tym, że wczoraj (10 lutego) zaginęła 71-latka, policjantów powiadomił syn kobiety. Mężczyzna przyjechał odebrać matkę ze szpitala lecz jej nie zastał. Po kilku godzinach poszukiwań policjanci odnaleźli ją w miejscowości Nowy Dwór Gdański. Okazało się, że postanowiła wrócić do domu na własną rękę. Cała i zdrowa trafiła pod opiekę rodziny.

Kobieta około godz. 11 została wypisana z oddziału kardiologii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu. Miała czekać na przyjazd syna. Postanowiła jednak wrócić do domu na własną rękę. Komunikacją miejską dostała się na dworzec PKS, a stamtąd autobusem do Nowego Dworu Gdańskiego.
       Zaraz po zgłoszeniu policyjni „poszukiwacze” zaczęli zbierać informacje. Dotarli do personelu medycznego i kierowcy autobusu. To pozwoliło ustalić kierunek działań. Policjanci odnaleźli ją około godz. 16 przy ulicy Sienkiewicza w Nowym Dworze Gdańskim. Cała i zdrowa trafiła pod opiekę rodziny.
      
       Zaginieni – odnalezieni. Tutaj liczy się czas
       W przypadku zaginięcia bliskiej nam osoby nie należy zwlekać z czasem, trzeba jak najszybciej zgłosić się do najbliższej jednostki policji. Funkcjonariuszom będą potrzebne szczegółowe informacje na temat zaginionej osoby – jak wyglądała, w co była ubrana, gdzie ostatni raz ją widziano, czy jest chora, czy przyjmuje jakieś leki. Poszukiwaniami zajmują się policjanci specjalnie do tego powołanych zespołów lub wydziałów w pionach kryminalnych. Oprócz doświadczenia muszą mieć też odpowiednie i indywidualne podejście do każdej sprawy. Każda jest inna i w przypadku ich służby, nie można wypracować jednego sprawdzonego schematu odnajdywania ludzi. Policjant zajmujący się poszukiwaniami musi mieć też umiejętność rozmawiania z ludźmi, szczególnie z rodziną osoby zaginionej - odpowiednie podejście, szczera rozmowa i wsparcie w tak trudnej sytuacji ułatwi współpracę oraz usprawni poszukiwania. W tej sytuacji zadziały wszystkie te czynniki.
      
Jakub Sawicki, KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • fajnie że zakończyło się pomyślnie!
 • Wczoraj ok. 16 została szczęśliwie odnaleziona a dziś dopiero informacja. Brawo za profesjonalne podejście do sprawy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  6
  SOLTYS005(2016-02-11)
 • Niech się szanowna POLICJA pofatyguje na ul. Żyrardowską za Carrefour tam non stop stawiają samochody zastawiając cały chodnik, a matki z małymi dziećmi w wózkach muszą po ulicy jechać. Świeża gotówka dostanie jeden z drugim mandat to może się opamięta.
 • 71 lat to wcale nie stara kobieta. Na emeryturę przechodzimy mając 68 więc statystycznie zaledwie 3 lata temu Pani przestała pracować zawodowo. .Zatem umysł jest jeszcze całkiem normalny, co Pani udowodniła i normalnie wróciła do domu sama bez potrzeby opiekuna. Syn powinien zostąć obciążony kosztami akcji. , bo niepotrzebnie zrobil z mamy osobe nierozumną.
 • Syn tej kobiety mógł być przy wypisie i osobiście zadbać, by mama weszła do jego auta, a skoro się spóźniał i nie przyjeżdżał to kobieta sama postanowiła wrócić do domu. Moja mama ( ma 74 lata) też tak robi Czasem gdy umawiam się, a stoję gdzieś w korku i nie przyjeżdżam na czas to sama wraca do domu. Potem dzwoni do mnie, że jest już w drodze do domu i ja przyjeżdżam po nią tam gdzie jest w danej chwili. To wszystko zależy od dobrej organizacji i kontaktu telefonicznego na bieżąco z bliską nam osobą. Przecież mogła ta pani czekać na syna na sali po wypisie, a nie wychodzić sama ze szpitala. Dlaczego syn nie ustalił tego z mamą?
Reklama