UWAGA!

Odznaczeni w Dowództwie 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej

 
Elbląg, Odznaczeni w Dowództwie 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej
fot. nadesłane

W przededniu Święta Wojska Polskiego, we wszystkich Jednostkach Wojskowych 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej odbyły się uroczyste zbiórki, w czasie których zostały odczytane okolicznościowe rozkazy oraz wręczono odznaczenia państwowe i resortowe.

W Dowództwie „Bursztynowej Dywizji” uroczystość z okazji Święta WP odbyła się w sali kinowej Klubu 16 PDZ, gdzie wśród kadry i pracowników wojska nie zabrakło również byłych dowódców dywizji, komendantów, szefów jednostek i instytucji wojskowych Garnizonu Elbląg oraz przedstawicieli stowarzyszeń i sympatyków współpracujących na co dzień z Naszą Dywizją. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej Medalem Złotym „Za Długoletnią Służbę” odznaczony został Pan Janusz Stempliński. Na wniosek Ministra Obrony Narodowej za nienaganną służbę w polskich kontyngentach
       wojskowych poza granicami państwa odznaczony został Gwiazdą Iraku płk Stanisław Woźniak. Decyzją Ministra Obrony Narodowej za długoletnią, wzorową służbę lub pracę Złotym Medalem „Siły Zbrojne w Służbie Ojczyźnie” odznaczeni zostali:
       płk Jarosław Gołembski
       ppłk Tomasz Gral
       ppłk Roman Mysiakowski
       płk Marek Rakowski
       mjr Janusz Okulus
       mjr Zbigniew Tuszyński
      
       Srebrnym Medalem „Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny”
       ppłk Jacek Byś
       ppłk Grzegorz Ciarkowski
       ppłk Jarosław Różycki
      
       Brązowym Medalem „Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny”
       mjr Marcin Jankowski
       kpt. Paweł Błaszczyk
       kpt. Jakub Tokarz
       por. Robert Gajewski
      
       Złotym Medalem „Za zasługi dla Obronności Kraju”
       płk Marek Rakowski
       ppłk Roman Mysiakowski
      
       Brązowym Medalem „Za zasługi dla Obronności Kraju”
       kpt. Jerzy Bocian
       kpt. Marek Brzozowski
       por. Robert Gajewski
       kpt. Robert Jakubowski
       st. sierż. Krzysztof Sikorski
      
       Miłym akcentem podczas tej wyjątkowej uroczystości było powitanie przez Dowódcę 16 PDZ Pana gen. dyw. Janusza Bronowicza w naszych szeregach nowoprzybyłych żołnierzy - ppłk Krzysztofa Gajdę, który dalszą służbę pełnić będzie na stanowisku Szefa Wojsk Chemicznych 16 PDZ oraz ks. kmdr. por. Jarosława Antoszewskiego, który decyzją Biskupa Polowego WP wyznaczony został na stanowisko proboszcza Parafii Wojskowej Miłosierdzia Bożego w Elblągu. Natomiast za dotychczasową służbę w Dowództwie 16 PDZ Pan generał podziękował kpt. Pawłowi Jaceczko, który został wyznaczony na wyższe stanowisko służbowe w 1 Brygadzie Pancernej w Wesołej. Z rak Dowódcy awans do stopnia kapitana odebrał por. Robert Gajewski, który jednocześnie wyznaczony został na stanowisko oficera tłumacza Wydziału Współpracy Cywilno Wojskowej G-5.
       Dzisiejsza uroczysta zbiórka była również szczególną okazją do podpisania porozumienia o współpracy miedzy 16 Pomorska Dywizją Zmechanizowaną, a Stowarzyszeniem Żołnierzy i Sympatyków 16 PDZ w Elblągu. „…Akt ten jest zwieńczeniem dotychczasowej czteroletniej współpracy oraz wyznaczeniem dalszych kierunków do działania zarówno dla członków stowarzyszenia jak i dla Dowództwa Dywizji …” powiedział Prezes Stowarzyszenia płk rez. Ryszard Klim.
       Na zakończenie uroczystości Pan generał Janusz Bronowicz z okazji Święta Wojska Polskiego podziękował wszystkim żołnierzom i pracownikom cywilnym wojska „Bursztynowej Dywizji” za dotychczasową wzorową działalność służbową oraz za zaangażowanie i trud wnoszony w realizację codziennych zadań. Wszystkim wyróżnionym, odznaczonym oraz mianowanym na wyższe stopnie wojskowe pogratulował życząc jednocześnie dalszych sukcesów zawodowych.
      
      
st. chor. Sławomir Tessar
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Co to jest wojsko? Jest to zabawa starych ch… w w Indian. Na co komu wojsko z przestarzałymi technologiami i słabo wyszkoloną armią. Jak byśmy mieli broń atomową to przynajmniej tak jak Putin moglibyśmy straszyć a tak to raz do roku możemy sobie święto obchodzić i odznaczenia wręczać.
 • Może to i zabawa starych ch. .. w indian, ale mi się wydaje, że tak mocno to przestarzałe nie jest i całkiem dobrze wyszkolone jak spojrzeć przez pryzmat wojny w Iraku i w Afganistanie. Myślę też, że wojsko jest nam bardzo potrzebne, jak nigdy przedtem, wbrew opiniom ogarniętych idiotycznym pacyfizmem ludzi. A to dlatego żebym nie musiał się bać kiedy wsiadam do autobusu czy tramwaju że ten zaraz może wylecieć w powietrze!( za to przecież tylu ich zginęło).
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  4
  Tom3222(2013-08-15)
 • a Wilka nie było co to za prezydent, Nowaczyk zawsze był z ludżmi
 • I jak zwykle oficerowie sobie rozdają nagrody, a podoficerowie i szeregowi zapieprzają jak mrówki, żeby "pułkowniki" mogli się cieszyć z, najczęściej niezasłużonych, odznaczeń. Może ktoś wyjaśni, czemu tylko jeden podoficer został wyróżniony? I czemu żaden szeregowy nie został nagrodzony? Czy to nie objaw ogólnej tendencji do nagradzania osób, które owe nagrody przyznają?
 • Chemik nowoprzybyły? A gdzie ten pan bywał? Z zawodów z lat 90' go pamiętam, dalej taki toksyczny?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  1
  SpecjalniePrzygotowanyZawodnik(2013-08-16)
Reklama