UWAGA!

Orkiestra zaczęła grać

2016-01-08
Aktualizowany 2016-01-10 08:35
 
Elbląg, Orkiestra zaczęła grać
fot. Anna Dembińska

Zabytkowy tramwaj na torach, sześć godzin koncertów i osobna scena w centrum handlowym, widowiskowy off road na Modrzewinie, bieg "Policz się z cukrzycą" – 24. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy właśnie ruszyl. Sprawdź, co się będzie działo!

W tym roku pieniądze zbierane podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostaną przeznaczone na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz zapewnienie godnej opieki medycznej seniorów. 
      
       Offroad w słusznym celu

       Ci, którzy spragnieni są niecodziennych atrakcji tego dnia (10 stycznia) mogą wybrać się na Modrzewinę. To tam odbędzie się off road, na którym o godz. 9 pojawi się około 100 samochodów terenowych. Nieco później, ok. godz. 12 odbędzie się licytacja – ten, kto ją wygra będzie mógł pojechać jako pilot w samochodzie, który jeździł m.in. w pucharach Polski. Ciekawostką może być fakt, że pojazd już teraz można obejrzeć w CH Ogrody. Będzie tam stał jeszcze przez całą sobotę.
       Oprócz tego będzie można pojeździć na quadach, organizatorzy zapraszają również wszystkich właścicieli samochodów SUV z napędem na cztery koła - to właśnie dla nich przygotowano specjalną trasę. Warto pamiętać, że na WOŚP-owy off road będzie można dojechać tylko od ul. Mazurskiej, przez ul. Kwiatkowskiego.
      
       Biegnij na zdrowie!
       Dlaczego? Dlatego, że ul. Jana Pawła II po raz pierwszy pobiegną ci, którzy będą chcieli "Policzyć się z cukrzycą". Ideą biegu jest solidarność z diabetykami, a także promowanie aktywności fizycznej jako sposobu zapobiegania rozwoju cukrzycy. Żeby wziąć udział w biegu należy wydrukować formularz rejestracyjny, wziąć go ze sobą i dokonać klasycznego wrzutu do puszki. Zgłoszenia zaczynają się o godz. 9.30, o 10.30 startują dzieci, bieg główny rozpocznie się o godz. 11.
      
       Duże serce w centrum handlowym
       Ci, którzy biegać nie chcą mogą zajrzeć do pobliskiego CH Ogrody. To tam od godz. 12 na specjalnej scenie pojawią się różne atrakcje. Będą licytacje, pokazy iluzjonistów i zumby, prezentacje lekarzy pracujących w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym.
      
       Zabytek na torach też pomoże

  Elbląg, Z orkiestrą pojedzie również i zabytkowy tramwaj
Z orkiestrą pojedzie również i zabytkowy tramwaj (fot. arch. Anna Dembińska)

 Od godz. 10 do 16 trasą linii nr 4 będzie jeździł zabytkowy tramwaj Konstal typu 5N. Odjazdy z pętli Ogólna ok. godz. 10, 12 i 14, natomiast z pętli Druska ok. godz. 11, 13 i 15. Podczas przejazdu nie trzeba będzie w nim kasować biletów. W zamian będzie można wesprzeć WOŚP – przejazd za wrzut do puszki.
      
       Muzyką prosto w serca

       O godz. 13.30 rozpoczynają się koncerty – na starówce pojawi się scena główna. A na niej m.in. takie zespoły jak Sakin Ol, Lush, Nyja, Damian. Gwiazdą wieczoru ma być Łukasz Gesek. Tradycyjne światełko do nieba zaplanowane jest na godz. 20. Wszystkie koncerty będą przeplatane licytacjami.
      
       Z siłą umysłu
       Ci, którzy wolą spokojną rozrywkę mogą wybrać się do Młodzieżowego Domu Kultury na ul. Warszawską 51 i tam zagrać w szachy. Najpóźniej do soboty należy wysłać zgłoszenie na adres bogdansiwon@wp.pl lub zadzwonić pod numer 511 745 807. Uczestnicy turnieju wpłacają wpisowe: proponowana kwota po 5 zł (dzieci i młodzież) oraz po 10 zł(osoby dorosłe) - bezpośrednio do puszek WOŚP na sali gry. Turniej odbędzie się w jednej grupie systemem szwajcarskim 7-rundowym według zasad szachów szybkich - po 10 minut.
      
       Każdy może pomóc
       - Do pomocy wciąż mogą zgłaszać się osoby pełnoletnie, które dostaną odpowiedni identyfikator. Wprawdzie nie będą mogły kwestować samodzielnie, ale mogą zostać opiekunami niepełnoletnich zbierających - mówi Piotr Zawadyl, zastępca szefa sztabu. - Zgłaszać można się również w niedzielę, od godz. 8 przez cały dzień.
       Siedziba sztabu głównego będzie mieściła się, tak jak w ubiegłym roku, w Ratuszu Staromiejskim. 
       WOŚP to także aukcje internetowe - sprawdź co jest do zlicytowania w artykule "Co idzie "pod młotek" dla WOŚP?
       Cały czas aktualizowana jest strona 24. Finału w Elblągu, informacje można również znaleźć na facebooku. 
      

oprac. mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Emeryci, renciści, mohery i inni odegrajcie się na wnuczkach zabierzcie im nie Dowód Osobisty tylko 5 zł 10 zł iwięcej, a następnie wrzucajcie do puszek wolontariuszy WOŚP-powodzenia
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  12
  struś(2016-01-08)
 • Nie chcesz, nie dawaj, nie musisz, ty nie dasz, dadzą inni, ale nie przeszkadzaj.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  46
  12
  abcabc(2016-01-08)
 • Wrzucanie do puszek nie jest obowiazkowe, udzial w aukcjach i koncertach dobrowolny. Jak ktos ma problem do WOSP to znaczy, ze jest skonczonym idiota.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  38
  6
  Kazik.2000(2016-01-09)
 • jak patrzę na to zadupie elbląskie i bolszewicki katolizm wywodzący się z czerwonego zbiera mi sie na wymioty. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  31
  AMalejużniekoniecznie(2016-01-09)
 • To idz sie osraj i spadaj
 • O baja bongo wa bongo baja Sie ma sie ma Owsik szaleje
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  5
  PłatkiOwsiane(2016-01-10)
 • To smutne że państwo nie może nam zabezpieczyć ochrony zdrowia musimy żebrać kiedy w rządzie padaja nagrody pieniężne o jakich nam się nie śniło myślę ta pseudo orkiestra powinna grać tylko marsza żałobnego jeżeli matka nie potrafi zapewnić bytu swoim dzieciom to nie jest matka tak samo jest w tym przypadku nasza ojczyzna powinna nam zapewnić opiekę lekarską przywykliśmy już do żebractwa to nasza cecha narodowa niedługo zamiast innych rzeczy będziemy produkowac puszki żebracze wstyd i hańba wy zbieracie a w te miejsce rząd węźmie sobie nagrody
 • Nie lubię Owsiaka, moim zdaniem to cwaniak i pieszczoszek poprzedniej władzy. WOŚP cel szczytny, chociaż w porównaniu z WOCP ( Wielka Orkiestra Codziennej Pomocy ) czyli Caritas, który bez zbędnego rozgłosu pomaga potrzebującym, natomiast Owsiak bez zgody większości ludzi marnotrawi czas antenowy mogący w zupełności znacznie większą kwotę od WOŚP zgromadzić samymi reklamami i bezpośrednio przeznaczyć na medyczne urządzenia.
 • do jan. wnuk - Orkiestra gra 24 lata. proszę mi przypomnieć, która władza trzyma się uż 24 lata, bo o ile pamiętam, zmieniały się i to dość dramatycznie. a Orkiestra nie, nadal ta sama. silniejsza. też dzięki temu, że Caritas nie do końca jest szczytny. i słusznie, że unika zbędnego rozgłosu. przecież nikt w Caritasie nie chciałby, żeby ktokolwiek chciał tę firmę rozliczyć. czytał Pan o 2 księżach, wierchuszce Caritasu oskarżonych o malwersacje? nie? polecam.
 • Złamanego grosza nie dam dopóki dopóty owsiak nie przedstawi jaki ma majątek
 • A ja dam i się ciesze, że nie jestem sama!!Moje dzieci miały badanie przeprowadzone sprzętem zakupionym przez WOŚP a jedna z córek była w inkubatorze również zakupionym przez WOŚP !!!! Powodzenia! Niech padnie kolejny rekord!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  43
  7
  MamaBeata(2016-01-10)
 • Jestem mama 2 dzieci i wiem że WOSP jest bardzo wazny, dam każdemu kto wrzuci do puszki choc jeden pieniążek
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  28
  6
  elvira27(2016-01-10)
Reklama