UWAGA!

Orkiestra zagra trochę później

 Elbląg, 29 finał WOSP został przesunięty
29 finał WOSP został przesunięty (fot. Michał Skroboszewski,a rch portEl.pl)

29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy został przesunięty na 31 stycznia przyszłego roku. Organizatorzy zdecydowali się na taki krok ze względu na obowiązujące w pierwszej połowie stycznia obostrzenia sanitarne w związku z pandemią koronawirusa.

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy tradycyjnie odbywał się w drugą niedzielę stycznia. W przyszłym roku planowano go przeprowadzić 10 stycznia. Niestety, w związku ogłoszonymi dziś (17 grudnia) przez rząd planami wprowadzenia nowych obostrzeń w związku z pandemią koronawirusa, Fundacja WOŚP zdecydowała się przesunął termin przyszłorocznego finału. W 2021 r. wielki finał WOŚP odbędzie się 31 stycznia.

- Musimy, tak jak inne kraje, wziąć na siebie wszystkie te bardzo mocne restrykcje, które są związane z naszym życiem codziennym. Ja, Jurek Owsiak, je bardzo dobrze rozumiem. W innych krajach one już były wprowadzone wcześniej, w związku z tym, jeżeli chcemy się dobrze ustawić do tej skutecznej walki z koronawirusem – zróbmy to. Przetrzymajmy to. Ale 31 stycznia, ostatniego dnia stycznia 2021 roku będziemy znowu razem ze sobą. Już jesteśmy – nasze puszki już stoją w bardzo wielu miejscach. Nasi wolontariusze są gotowi, aby zagrać po raz 29-ty. - możemy przeczytać w oświadczeniu Jurka Owsiaka opublikowanym na stronie internetowej Fundacji WOŚP. 

Jednocześnie przypominamy, że w Elblągu wciąż trwa rekrutacja wolontariuszy oraz zbiórka fantów oraz usług, które będzie można licytować podczas finału. Szefem elbląskiego sztabu jest Bogusław Milusz.

SM

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama