UWAGA!

Osiem hektarów więcej pod pochówki na Dębicy

 Elbląg, Trwają prace na cmentarzu Dębica, fot Anna Dawid
Trwają prace na cmentarzu Dębica, fot Anna Dawid

Na cmentarzu Dębica trwają prace związane z jego rozbudową. - Po wycince drzew i uporządkowaniu terenu nekropolia zyska osiem hektarów pod nowe pochówki - informuje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Cmentarz Dębica rozrasta się w stronę ul. Wschodniej. Trwają właśnie prace związane z wycinką drzew i porządkowaniem kolejnego terenu pod pochówki. Już w sierpniu władze miasta poszukiwały firmy, która wytnie ok. 1,5 tysiąca drzew (dęby, brzozy i wierzby) i wykarczuje po nich pnie.

- Drzewa kolidują z projektowaną rozbudową kwater grzebalnych, miejsc pochówku wraz z zielenią towarzyszącą. Teren w wyniku sukcesji naturalnej został opanowany przez gatunki pionierskie, głównie brzozę - mogliśmy wówczas przeczytać w ogłoszeniu przetargowym, opublikowanym w Biuletynie Informacji Publicznej. O tej sprawie pisaliśmy w tym artykule.

- Obecnie na cmentarzu Dębica prowadzone są prace związane z przygotowaniem miejsca pod nowe pochówki. Po ich zakończeniu nekropolia zyska 8 hektarów, gdzie będą mogły być chowane osoby zmarłe. Nie będzie to teren przeznaczony pod budowę kolumbariów, ale pod pochówki ziemne - wyjaśnia Łukasz Mierzejewski.

Prace na cmentarzu wykonuje firma z Żyletkowa koło Białogardu (woj. zachodniopomorskie), której oferta została wybrana w postępowaniu jako najkorzystniejsza. Koszt to ponad 100 tys. zł.

daw

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama