UWAGA!

Oto nowa wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej

 Elbląg, Małgorzata Adamowicz
Małgorzata Adamowicz (fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl)

Małgorzata Adamowicz, radna Platformy Obywatelskiej, została dzisiaj wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej w Elblągu. Była jedyną kandydatką do tej funkcji.

Funkcja trzeciego wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej nie było obsadzona ponad pół roku, od czasu gdy obowiązki wiceprezydenta przyjął Michał Missan. Jedyną kandydatką, zgłoszoną przez klub Koalicji Obywatelskiej, do tej funkcji była Małgorzata Adamowicz, ale jej wybór – podobnie jak wybór ławników do elbląskich sądów – wymagał dzisiaj trochę zachodu. Radni przerwali na prawie trzy godziny zdalne obrady, w tym czasie pojedynczo pojawiali się w Urzędzie Miejskim, by oddać głos do urny w tajnym głosowaniu (innego rozwiązania nie dopuszczają przepisy) i następnie wrócić przed monitory i dokończyć zdalne obrady.

W głosowaniu na wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Małgorzatę Adamowicz poparło 23 na 25 radnych, dwie osoby się wstrzymały. Dołączyła tym samym do dwóch dotychczasowych wiceprzewodniczących: Marka Burkhardta (KWW Witolda Wróblewskiego) i Janusza Hajdukowskiego (PiS).

Małgorzata Adamowicz ma 60 lat. Pracuje w Szpitalu Miejskim Świętego Jana Pawła II jako kierownik działu marketingu i programów pomocowych, rzecznik prasowy szpitala i pełnomocnik ds. praw pacjenta. Jest prezesem Stowarzyszenia „Serce za Uśmiech”, działającego w sferze promocji zdrowia, edukacji zdrowotnej i pomocy społecznej, a także członkinią Rotary Club Elbląg. Zasiada również w zarządzie Elbląskiej Rady Konsultacyjnej Osób Niepełnosprawnych w Elblągu.

Od 2010 roku należy do Platformy Obywatelskiej. Od 2011 roku zasiada w Radzie Miejskiej w Elblągu. W obecnej kadencji była przewodniczącą komisji zdrowia i spraw społecznych oraz członkinią komisji skarg, wniosków i petycji oraz komisji finansowo-budżetowej. Była już wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej w poprzedniej kadencji elbląskiego samorządu.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • "Pracuje w Szpitalu Miejskim Świętego Jana Pawła II jako specjalista ds. marketingu i promocji"- kolejne fikcyjne, niepotrzebne i sztuczne, aby dać zarobić swoim.
 • Zabiegi kosmetyczne
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  34
  9
  Dlaczego tylko wice(2020-09-24)
 • @Referendum2020 - Udaje, że pracuje bo ciągle jej nie ma a pacjenci g. .. no ją obchodzą. A gdy w końcu raczy się zajmie jakąś sprawą pacjenta to odpisuje po 6 miesiącach gdy pacjent już od pół roku jest w domu.
 • Liczyłem na jakąś młodą twarz. .. .nic nie mam do tej Pani, ale mentalności ludzi +40 mnie przeraża.
 • @Gosc7474 - Ja mam 46 i mam sporo werwy ale masz panie ale brak jej blysku w oku no tego czegos. Taka mama basza. Tuli luli. Pasuje do reszty spoko. A elblazanie spia az ich na sybir pognaja. Hehe
 • Mamcia spoko. Do ratusza w sam raz hehe.
 • U nas same specjalisty. specjalisty od rozwalania wszystkiego.
 • Same pelnomocniki specjalisty prezesi czlonkinie a miasto zdycha. Nic nie dzialaja. burza i sprzedaja co popadnie.
 • układ elbląski działa, sama młodzież ok 50 - 60 i więcej wychowana w PRLU myśląca po staremu więc czego można oczekiwać od takich ludzi ? przecież oni nie znają innego świata i myślenia, gdzie oni byli ? co widzieli ? co ci radni zrobili ? kim oni są? skąd się wzięli ? przecież to jest tylko fasada za którą kryje się zadłużony system, układziki, pieniążki, przecież ci ludzie za nic nie odpowiadają, udają że obradują że coś tam robią, teatrzyk dla biedaków którzy myślą że to demokracja, a kasa płynie na konta, a licznik zadłużenia miasta w banku bije, ludzie uciekają za granicę, a po za tym gwarantuje że nawet nie wiedzą nawet co słowo RADNY znaczy i skąd się wzięło, ostatni gasi światło i do widzenia, ruscy i niemcy czekają w kolejce
 • referendum natychmiast i precz.
 • abstrahując i cytując klasyka : Czasy się zmieniają a Pan ciągle jest w komisjach. .. ..
 • No i kto rządzi w Elblagu? PO: przewodniczący RM, wiceprzewodniczący, wiceprezydent, przewodniczący komisji. Ktoś ma wątpliwości????
Reklama