UWAGA!

Owady latają, urzędnicy będą je obserwować

  Elbląg, Pszczoły, ale jakie? Chronione czy nie? Osy? Nie wiadomo. Wiadomo jedynie, że dla alergików mogą być niebezpieczne
Pszczoły, ale jakie? Chronione czy nie? Osy? Nie wiadomo. Wiadomo jedynie, że dla alergików mogą być niebezpieczne (fot. Witold Sadowski)

- Jeżdżą tędy dzieci, ale i dorośli, a moją dziewczynę ugryzły już dwa razy. Ja z kolei jestem alergikiem i po prostu obawiam się o swoje zdrowie. Nie można tego gdzieś przenieść albo zlikwidować? – pyta pan Sebastian, który przy ul. Żuławskiej pracuje i jakiś czas temu zauważył, że nieopodal, w dziupli drzewa pojawiło się coś, co lata i prawdopodobnie gryzie.

Drzewo, gdzie postanowiły zamieszkać owady znajduje się przy ul. Żuławskiej, tuż przy ścieżce rowerowej i chodniku. Pan Sebastian przechodzi tamtędy codziennie, jest również alergikiem dlatego niepoki go fakt, że owady są blisko i pyta, czy ktoś mógłby coś z tym faktem zrobić.
       Tym bardziej, że owady znajdują się mniej więcej na wysokości klatki piersiowej człowieka – sprawdziliśmy to my w ubiegłym tygodniu, sprawdził to ponownie dzisiaj pan Sebastian.

  Elbląg, Przy jednym z tych drzew znajdują się owady
Przy jednym z tych drzew znajdują się owady (fot. Witold Sadowski)

Jak wyjaśnia biuro prasowe Urzędu Miejskiego tematem tym zajmuje się Departament Rozwoju Inwestycji i Dróg, który razem z Zarządem Zieleni Miejskiej sprawdzał to miejsce. Według nich owady nie są niebezpieczne, ale miejsce to będzie obserwowane. Urzędnicy nie mogli również jednoznacznie stwierdzić, czy to są pszczoły czy osy, bo według nich owady znajdowały się zbyt wysoko.
       Warto zaznaczyć, że wbrew pozorom istotne jest to jakie to są owady, bowiem w Polsce chronione są cztery linie pszczół rasy środkowoeuropejskiej – augustowska, kampinoska, północna i asta. Podmiotem uprawnionym do ich ochrony jest Instytut Zootechniki Państwowego Instytutu Badawczego.
      
      
      
      

mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama