UWAGA!

„Pachnący” problem bliżej centrum

 
Elbląg, „Pachnący” problem bliżej centrum
fot. AD

Witryna sklepu łudząco przypomina tę, która całkiem niedawno znajdowała się przy ul. Królewieckiej, tego samego który sąsiadował z Komendą Policji. Biała okleina a na niej zielone listki i czerwony napis „Zapachy”. Pachnący, a raczej mocno śmierdzący problem powrócił.

– My wcześniej byliśmy na Królewieckiej – mówi sprzedawczyni do jednego z klientów. Byli, bo „pachnącego sklepu” już w tym miejsca nie ma. Teraz przeniósł się do centrum, niedaleko pasażu.
       W środku, z lewej strony kilka gablotek – ze świecami, kadzidełkami, są rozpałki do grilla, a nawet spinki do włosów. Kilkoro klientów wchodzi i zmierza prosto do małego okienka, w połowie zasłoniętego kratką, kładą pieniądze i coś zabierają. Co? Trudno stwierdzić, bo odbywa się to bardzo szybko. Na gablotki nawet nie spoglądają.
       Od niedzieli, czyli od momentu kiedy działa sklep cieszy się niesamowitą popularnością, zwłaszcza wśród młodych ludzi, niektórzy wyglądają na pełnoletnich, inni nie. Dwójka z nich wchodzi do sklepu, a kilka minut później idzie za przysłowiowy winkiel, lekko przykuca i coś pali. Niektórzy, zanim do sklepu pójdą, udają się za okoliczne bloki.
       - Dosłownie przed chwilą dwie dziewczyny rozmawiały o tym sklepie i o „jaraniu”, jeden chłopak pytał co można kupić, bo jest na głodzie – opowiada jedna z mieszkanek osiedla, która takie rozmowy słyszy cały czas. – Kto tu się kręci? Ja ze swojego balkonu widzę i słyszę dużo młodzieży, w większości to gimnazjaliści.
       - Tam cały czas ktoś wchodzi i wychodzi, zazwyczaj bardzo szybko, jakby uciekał. I tak do późnego wieczora, nawet do nocy – mówi inna. - Widziałam też, że co chwilę podjeżdżają tu taksówki, ktoś wysiada, idzie do sklepu, znów wsiada do taksówki i odjeżdża.
       Do sprawy wrócimy.
      
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • pani wymysla. ., po tym slowie wiadomo zr na glodzie byli, ,heh, ,rozumiem problem, ,ale to sprawa tych ludzi co biora.
 • Dzieki za info, przyda się
 • U mnie w pracy ciągle chodzi narkoman, cały dzień tylko masz papierosa, masz papierosa? Szefowi mówiłem że ćpun w firmie nic dobrego nie wróży, wreszcie zacznie kraść przez narkotyczny nałóg.
 • zamknąć to gówno!!!!!
 • nikt nie używa sformułowań " na głodzie" , " działka" itp. chyba, że w trudnych sprawach na polsacie, więc ktoś tu sam klepie jak po specyfikach
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  32
  8
  imponderabilia(2014-07-01)
 • A dla tych co jeszcze nie wiedzieli o sklepie dobra reklama z nową lokalizacją :)
 • I Tak Tworzy się plotka Jedna Pani drugiej Pani. .. .Kobieto sama idź kup wtedy gadaj. .. i jak w najgorszym wypadku zgłoś Na policje. .A nie Tworzysz Plotkę wyssaną z Palca !!! Jak ja nienawidzę plotkarstwa. .. .
 • a mówili że premier wygrał wojnę z dopalaczami - to nie prawda?
 • Współczuję mieszkańcom którzy mieszkają w pobliżu tego przybytku
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  25
  3
  bynio199(2014-07-01)
 • Co oni wygrają? hehe jak będzie i jest zakazane to od tzw mafii kupi w podziemi! Zawsze towar był i bedzie i głupotą rządu jest, że tego nie legalizuje bo co powie własnie taka opinia publiczna jak stare babcie nie znajacy tematu. Oni lubią jak czegoś nie widzą to znaczy, że tego nie ma, nie ma problemu i wszystko jest cacy, a życie nie toczy się w kościele czy na działce i TV :) narkotyki zawsze będą dostepne gdy bęa zakazane. Czy od wieków taki owcoc nie jest w cenie? Państwu to jest na rękę bo wolą zabraniać i dawać miliony na pseduo odwykówki i utrzymywać miejsca pracy, a problem nie rozwiązany. Wolą swój system niż nowe rozwiazania ale o czym ja tutaj piszę, marzenia ściętej głowy :) Mogą wycofać z publicznej sprzedaży dopalacze ale one będa i są dostepne u dilerów w podziemi i żaden zakaz tego nie zmieni. Policja nie wykryje wszysktich, a w ich miejsce przychodzi 10 nowych. Radni myślą że coś zmienią, Pozory. Czego nie widać tego sercu nie żal? haha głody zawsze zdobędzie jedzenie; )
 • Hahahaha NA GŁODZIE hahahahahaaha nikt nie używa takich zwrotów. .. .chyba że w redakcji tak mowią
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  10
  żal.pl(2014-07-01)
 • Zapachy takie, że kupująca je młodzież i dzieci załatwiają swoje potrzeby fizjologiczne w pobliskich krzakach lub przy drzewach. Bardziej nawąchani niszczą okoliczne budynki i okupują wejścia do pobliskich klatek bełkocząc coś w języku nie przypominającym żadnego cywilizowanego języka. Niektórzy pod wpływem tych zmysłowych zapachów odczuwają wzmożony przypływ talentu wokalnego, którego nie sposób porówna do czegokolwiek, no chyba że. .. najbardziej wymyślnych tortur słuchowych. I nikt nic z tym nie zrobi dopóki komuś nie stanie się krzywda.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  0
  ElPasso(2014-07-01)
Reklama