UWAGA!

Padł absolutny rekord!

Elbląg, Elblążanie byli w tym roku rekordowo hojni - zebraliśmy razem ponad 120 tys. zł
Elblążanie byli w tym roku rekordowo hojni - zebraliśmy razem ponad 120 tys. zł (fot. AD)

Zakończyło się liczenie pieniędzy zebranych podczas XVIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Elblągu. Nasza kwota przekroczyła 120 tysięcy złotych. To absolutny rekord – cieszy się szef elbląskiego sztabu Adam Krause.

Finał WOŚP, który odbył się 10 stycznia 2010 r. był wyjątkowy. Po pierwsze, scena główna stanęła na starówce, a główne atrakcje przygotowały staromiejskie instytucje kultury - Muzeum, Biblioteka Elbląska oraz Galeria EL Grały też puby, były ciekawe pokazy na Bulwarze Zygmunta Augusta. Tradycyjnie w WOŚP wzięły oczywiście udział elbląskie szkoły.
       Po drugie, organizatorem głównym XVIII Finału był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, a nie jak wcześniej Hufiec ZHP.
       Po trzecie – i najważniejsze – udało się zebrać rekordową sumę 126 269,46 zł (dla porównania ubiegłoroczna WOŚP w Elblągu zebrała ponad 80 tys. zł).
       - Jest to absolutny rekord w historii elbląskich finałów – podkreśla Adam Krause, szef elbląskiego sztabu WOŚP. - W imieniu sztabu składam gorące słowa podziękowań dla wszystkich elblążan za Wasze wielkie serca oraz dla wolontariuszy, sponsorów i innych ludzi dobrej woli, którzy pomogli nam przygotować finał. Dzięki Wam warto grać do końca świata i o jeden dzień dłużej.
      
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Ciekawe o ile zaokrąglili sumę aby nie było przypału że zebrali mniej niż w poprzednich latach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  uuuuuuuuuuu(2010-02-02)
 • harcerze nie zbierali ale szefem wośpu mianował się komendant hufca, czegos tu nie rozumiem. Reasumując pan krauze w tym roku zrzucił barwy i reprezentuje mosir a może on juz objął dwie funkcje w mosirze i hufcu? i to najlepiej dwa etaty w jednym czasie. A sorki, zapomniałem że w harcerstwie się niedostaje gaży, pst.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  biedny elblążanin(2010-02-02)
 • Pan Adam Krause, nie pełni funkji Komendanta Hufca, już od ponad 2 lat. Pracuję teraz w MOSiRze, ale to chyba nikomu nie przeszkadza? Czy jednak znajdzie się ktos mało rozgarnięty kto będzie szukał i w tym jakiejś "propagandy". Bo jak elblązanie oglądają światełko do nieba to nikt głosno nie krzyczy że mu się coś nie podoba. Jak się nie podoba to zapraszam, może Ty durny malkontencie zrobisz chodź jedną głupią rzecz na WOŚPie, ale Tobie szanowna/y Pani/e nie będzie chciało się ruszyć dupy z puszką żeby pochodzić, a co dopiero włączyć się w 3-4 miesięczne przygotowania finału, np po Twojej pracy lub szkole.
 • Obrońco pana Krausego, może trochę oględniej w wyrażaniu opinii? Bo z takim słownictwem i agresją daleko nie zajdziecie. .. nie wolno już nic powiedzieć? Czy wszystko MUSI się podobać? Bo wielki pan Adam przygotował imprezę i słowa krytyki nie wolno już wypowiedzieć?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ciekawska(2010-02-02)
 • Ciekawe ilu z tych krytykantów zna Adama?? Ja wiem jakim jest człowiekiem i złego słowa o nim nie powiem. Jak ktoś go nie zna to się niech nie odzywa bo to sie nazywają plotki i pomówienia. ..
 • Ludzie, Polacy, Elblążanie, jak możecie?! Zrobiono piękną rzecz, solidaryzując się z potrzebujacymi naszego wsparcia obywatelami tego kraju, zebrano sporo prywatnej kasy! Cieszmy się! Nie wydrapujmy sobie oczu:-)))).
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Pokojowo nastawiona AP(2010-02-02)
 • Oby nie ukradli jak ostatnio
 • Ja wszystko rozumiem. .. Są zwolennicy i przeciwnicy pana Krauze. Nie Zapominajmy jednak jaki jest cel tej imprezy. Mi nie podoba sie pan Owsiak i jego poczynania i mógłbym powiedzieć że Wielka Orkiestra jest już nudna i ludzi nie porywa do bycia darczyńcą, ale jeżeli choć jeden dzieciak wyjdzie z choroby to kazdemu który podarował choć grosz - chylę czoła. Pamiętajmy że dziecko ma jeszcze całe życie przed sobą. .. ..
 • I co ? cała gloria ma spłynąć na p. Krauzego ? - A rekord żałosny. Nie wypada 1 zł na mieszkańca. Może to puszkowanie zastąpić SMS-ami ? Po co mają chodzić te dzieciaki po mrozie a potem chorować.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  STARYDINO(2010-02-02)
 • Gratulacje Adamie! Świetna robota. Dzięki za Twój wysiłek i całej orkiestrowej załogi. No i szacun dla Elbląga za taki piękny wynik.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Arkadiusz Jachimowicz(2010-02-02)
 • Panie Kulas dawaj tu ze swoimi fekaliami i rtecią. Wyrażnie ubogi artykuł.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  peowiec(2010-02-02)
 • d. .py nie ruszyłem jak to powiedziała wulgarna przedmówczyni(znajaoma pana krauze) ale rozgrzewałem gorącą herbatą kwestionariuszy bo nikomu z ekipy dowodzącej (czyt. spijajacej śmietanke "sławy")nie przyszło do głowy aby zadbać o coś gorącego dla tych biedaków z puszką, zal mi ich było. A zrzucanie mundurku tuz przed wośp i tak mi sie nie podoba chociaz cel szczytny.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  biedny elblążanin(2010-02-02)
Reklama