UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pamiętajmy o odblaskach – teraz szybciej zapada zmrok

 
Elbląg, Pamiętajmy o odblaskach – teraz szybciej zapada zmrok
fot. policja

Policjanci z wydziału ruchu drogowego elbląskiej komendy pełniąc służbę na drogach w okolicach Elbląga zwracają uwagę również na używanie elementów odblaskowych przez pieszych poruszających się poza terenem zabudowanym. Pamiętajmy, że teraz już znacznie szybciej zapada zmrok.

Policjanci przypominają, ale również mogą taką osobę, która porusza się poza obszarem zabudowanym ukarać mandatem za niestosowanie elementów odblaskowych. Praktyka pokazała, że to właśnie brak widoczności przyczynia się do wypadków i potrąceń takich osób.
      Podczas różnego rodzaju spotkań z uczniami szkół policjanci wręczają zawieszki lub opaski odblaskowe. Przedsięwzięcie to ma uświadomić uczestnikom ruchu jak ważnym elementem bezpieczeństwa jest noszenie odblasków.
      Droga w kierunku  Tolkmicka, Nowakowa oraz okolice podelbląskiej Dąbrowy to miejsca, w których policjanci często kontrolują ruch. Działania te nasilą się teraz w godzinach porannych i wieczorowych, właśnie pod kątem używania elementów odblaskowych przez osoby piesze.  
      Zgodnie z prawem, każdy pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku. Posiadanie elementu odblaskowego zwiększa widoczność pieszego na drodze do około 150 metrów. W tym przypadku kierowca ma więcej czasu na odpowiednią do warunków reakcję, a zyskane w ten sposób sekundy mogą uratować zdrowie czy nawet życie. Sytuacje, w której należy nosić elementy odblaskowe nie powinny ograniczać się tylko do obszaru niezabudowanego. Nawet w terenie zabudowanym, w świetle latarni, także w przypadku przechodzenia przez oświetlone przejście pieszy jest bardziej widoczny posiadając odblask, niż gdyby go nie miał.

kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • Droga w kierunku Tolkmicka to chyba im się kończy w Hucie Żuławskiej na długiej prostej w celu zabierania prawka. Dla pocieszenia miejscówka spalona bo kierowcy uczuleni na to miejsce.
  • A co zrobić z tymi, co grzeją na wioskach? Może zamiast żółtych papierów dać im sowite mandaty?!
Reklama