UWAGA!

Państwo radni, nie idźcie tą drogą (okiem naczelnego)

 Elbląg, (kadr z transmisji Rady Miejskiej w Elblągu z 4 listopada)
(kadr z transmisji Rady Miejskiej w Elblągu z 4 listopada)

Wielu mieszkańców, także sami radni, narzekają na upartyjnienie samorządów. Na to, że często ważniejszy jest szyld polityczny niż merytoryczne pomysły i działania poszczególnych osób, zaangażowanych w życie publiczne. A sami się do upartyjnienia przyczyniają, co najlepiej było widać na ostatniej sesji Rady Miejskiej.

Od miesięcy sesje Rady Miejskiej w Elblągu w związku z pandemią koronawirusa odbywają się zdalnie. Radni łączą się z sesyjnym systemem obrad i głosowań albo z domów, albo z instytucji czy firm, w których pracują. Każdy ma włączoną kamerę, a ich dyskusje, i to jak głosują, mogą śledzić na żywo mieszkańcy, korzystający z serwisu esesja.tv

4 listopada ze zdumienia przecierałem oczy, i pewnie część mieszkańców również, gdy okazało się, że na obrazie z kamerek wielu radnych w tle pojawiło się partyjne lub klubowe logo. Najwyraźniej poszli w ślady radnego PiS Rafała Traksa, który od co najmniej kilku sesji uczestniczy w obradach mając za sobą „ściankę” z partyjnymi barwami. Po radnym Traksie partyjne barwy Lewicy włączył Andrzej Tomczyński, a potem nastąpił efekt domina. Radne Małgorzata Adamowicz i Irena Sokołowska promowały w tle logo PO, Krzysztof Konert logo klubu prezydenckiego (które nawiązuje do herbu Elbląga), a Cezary Balbuza – barwy Nowoczesnej. W ten trend wpisał się też po części Paweł Kowszyński, który postanowił dodatkowo promować w tle... swoje nazwisko. Nie wystarczyło mu imię i nazwisko w ramce w dolnym rogu obrazu z kamerki. To wszystko widać na kadrze z transmisji, który załączam przy tym komentarzu.

Szanowni radni, nie idźcie tą drogą. Rozumiem, że wielu z Was zapewne odkryło możliwości programu do transmisji dotyczące wrzucania w tło różnego rodzaju obrazów, by niekoniecznie pokazywać, co macie za swoimi plecami w domach czy w pracy. Ale wystarczy wybrać funkcję „bluruj” lub abstrakcyjne tło, by to ukryć. Do wyborów pozostały dwa lata i będziecie mieli jeszcze okazję w kampanii wyborczej podkreślać, z której listy startujecie lub której partii sympatykiem czy członkiem/członkinią jesteście. Wycofując się z tego nowego „ściankowego” zwyczaju udowodnicie, że to nie barwy partyjne, ale miasto i jego mieszkańcy są dla Was najważniejsi.

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • A ten łysy zasnął ?
 • To co radni zrobili z tego miasta to jest dramat !!! Ci ludzie są odpowiedzialni za obecną kondycję miasta, a raczej już wsi Elbląg. Szroty na chodnikach, parkingi z funduszy BO na terenach miasta dla kolegów ze wspólnot mieszkaniowych, a te głosowanie za zakazem budowy osiedla przy królewieckiej? To dno i wodorosty! Ja Wam podziękuję przy następnych wyborach!!!!
 • Traks jest tragiczny. Terlecki wyzywa kobiety a PiS nie ma z tym problemu. ..
 • Radni podobno każdy startował do rady miasta dla Elbląga, to gdzie są obiecane postulaty> > ??? Obniżenie kosztów poprzez zmniejszenie diet?? Gdzie Prezydencie zmniejszenie kosztów poprzez zmniejszenie etatów jak mniej wiceprezydentów, jesli jest cięzko to sie najpierw u siebie redukuje a nie ludzi obciąża!!! Sztuczne stanowiska Dyrektorkie w Parku Rzwoju na parę miesięcy by Pani Dyrektor dostała odrpawe itd Całą ta polityka to ŻENADA a Wy wyborcy sie na to naberacie i wybieracie tych cały czas tych samych co obiecują a nie myśla o o Was a TYLKO o sobie !!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  44
  3
  alex12@(2021-11-08)
 • Tak wyzywacie młodych, że nic nie wiedza, że im Konfederacja oczy zamydliła, a popatrzcie co z miastem zrobiły siwe główki, które raz za PiS, raz za PO, albo lewicą…Elbląg to PGR, gdzie pracy nie ma, gdzie młodych jedyne, gdzie można spotkać to dworzec PKP w kierunku Gdańska. Póki, młodzi nie dojdą do władzy to będzie nędza, bieda i dziadostwo!
 • Takie to władze miasta, że jakiś amator społeczny angażuje się w sprawę budowy drogi ekspresowej z Elbląga do Malborka. Oni nie maja pojęcia jak rządzić i co robić.
 • Panie redaktorze, smutna prawda jest taka, że to już nie ludzie - to partie. Nie ma miejsca na jakikolwiek indywidualizm
 • Konfederacja to Bąkiewicz i Godek, masakra oraz antyszczepy. .. Co to ma być? Młodzi nigdy nie zagłosują za tą sektą.
 • od miesiąca staram się umówić na spotkanie do wiceprezydenta Michała M, brak czasu lub pandemia, a na spotkania z klubem PO i promowanie partii czas jest, to wybieraliśmy władze miasta czy władze partii ????
 • Sami wybraliście tych radnych. .. Jaki problem odwołać wszystkich lamusów i przestać narzekać
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  33
  5
  Słodki(2021-11-08)
 • Takiego wyrachowanego i obrzydliwego upartyjnienia nie bylo w Elblągu od lat, zbiera na mdłości jak sie patrzy jak nisko upadli co niektórzy kiedy dostawali ochłapy zby być i mieć! Jest to zbydlęcenie wszelkich wartości to ich wina
 • Jedyna nadzieja w nowym stowarzyszeniu Pana Tolwinskiego ktore stawia na 4 podstawowe kierunki, ktorych tu zabraklo bo zostały prymitywnie zdeptane! Czas aby przyszlo nowe, pewne pokolenie lat 70,80 na emeryturę, czas na ludzi 40 plus i czas na przywrócenie szacunku, ktorego nie ma juz dawno !
Reklama