UWAGA!

Parafianie odbudują kościół

Ze wstępnych ustaleń biegłych wynika, że pożar kościoła św. Antoniego w Braniewie rozpoczął się w pobliżu elementów grzewczych budowli. Mieszkańcom Braniewa wciąż trudno się otrząsnąć po niedzielnej tragedii, jednak teraz swoje siły koncentrują przede wszystkim na ratowaniu tego, co ocalało po pożarze.

Najpierw ogień, potem woda - te dwa żywioły niszczyły wszystko, co napotkały na swojej drodze. Wnętrze kościoła świętego Antoniego w Braniewie dwa dni po ogromnym pożarze wygląda katastrofalnie. Dzięki ciężkiej pracy strażaków i opatrzności udało się uratować to, co w kościele było najcenniejsze. Dzisiaj parafianie już dużo mniej mówią o pożarze, a znacznie więcej o odbudowie świątyni.
       - Są ludzie, którzy chcą działać, zbierać pieniądze. Myślę, że wspólnymi siłami zabezpieczymy najpierw to, co jest w środku świątyni, a potem pomyślimy, skąd wziąć pieniądze na jej odbudowę – mówi Monika Trzcińska, burmistrz Braniewa. Ma nadzieję, że niedzielne wydarzenia uzmysłowią władzom regionu i wojewodzie, w jak trudnej sytuacji na wypadek tragedii może znaleźć się Braniewo.
       - Mamy tylko jedna drogę i jeden most, który łączy dwie części miasta. W razie tragedii, na przykład wypadku cysterny z gazem, których wiele jeździ przez nasze miasto, to jedyna droga ewakuacji. Liczymy na to, że wszyscy usłyszeli nasz apel i wołanie o to, by w Braniewie powstał drugi most i obwodnica – mówi burmistrz Braniewa.
      
       Więcej w materiale filmowym Telewizji Elbląskiej, któy zamieszczamy przy artykule.
      
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Przepraszam bardzo, a czemu kościół nie był ubezpieczony? Gdyby był to nie trzeba byłoby zbierać pieniędzy na ubezpieczenie, a naprawę pokryłby ubezpieczyciel.
 • A dlaczego nie Watykan ? Nie było Ubezpieczenia ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  7
  PracującywNorge?(2016-01-05)
 • Przecież oni są dotowani ze skarbu państwa czarna plaga ale jak zwykle wykiwają prostych ludzi powiedzą im że nie pójdą do nieba i lód prosty da jak to było od wieków !!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  6
  ostatnisprawiedliwy(2016-01-05)
 • Parafianie odbudują kościół !!!!! piękny tytuł patrzcie w słowniku co pisze o określeniu m/i parafianin !! człowiek bez ogłady, wykształcenia, zacofany, ograniczony. .. .. no i na takich liczą
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  6
  ostatnisprawiedliwy(2016-01-05)
 • Wszyscy odbudują, przecież dostaja z naszych podatków kupę kasy
 • Co na ubezpieczenie kasy było żal?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  2
  zgroza(2016-01-05)
 • Jestem wierzący, głosowałem na PIS, no ale parafianie mają odbudować kościół???!!! żart? a gdzie ubezpieczenie, pieniążki z Watykanu, pieniążki ze skarbu państwa? Ludzie nie żartujcie obućcie się! jest w Braniewie na bank tyle dzieci chorych którym trzeba by pomóc aby się wyleczyły i te pieniążki lepiej na nie zbierajcie. A jak piszę źle to niech idę do piekła.
 • Nie był ubezpieczony to ich strata? Resztę zburzyć lub sprzedać prywatnemu inwestorowi, którzy stworzy tam klub nocny.
 • Jakby cię matka ubezpieczyła od głupoty, to dostałbyś wysokie odszkodowanie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  3
  3
  agentubezpieczeniowy(2016-01-05)
 • Chore katole będą budować... e! Wy tak bardzo wierzący!!! Wasz Bóg chciał by kościół spłonął- niszczycie jego wolę. Może mu się nie podobał? Zapierdzielacie do kościółków co niedziela a po mszy- w domowych pieleszach- najjadowidsze żmije. Budujcie dalej swoje kościoły, obnoście się bogactwem i splendorem- budujcie dalej swojego złotego cielca- bo właśnie to czynicie.
 • Budujcie dalej swojego złotego cielca- bo właśnie to moi kochani katolicy czynicie. Za nic macie biblię i jej słowo. Obnosicie się bogactwami i splendorem tymi kościołami
 • Weźcie sobie jeden z Elbląga Tam jest chyba z pięćdziesiąt
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  3
  Zielarz(2016-01-06)
Reklama