UWAGA!

Parkuj, a po trzech godzinach płać

 
Elbląg, Takie tablice znajdują się przy każdym wjeździe do supermarketu E.Leclerc
Takie tablice znajdują się przy każdym wjeździe do supermarketu E.Leclerc (fot. WS)

I to całkiem sporo - za każdą kolejną godzinę 10 zł. Jeśli jednak przyjdzie nam do głowy zaparkować w święta albo poza wyznaczonymi godzinami to za każdą rozpoczętą godzinę zapłacimy 20 zł. Ale kierownictwo elbląskiego E.Leclerc uspokaja: - Będziemy wyrozumiali, te trzy godziny to nie są sztywne ramy czasowe.

W połowie grudnia elbląski supermarket E.Leclerc wprowadził rozwiązanie, która zakłada, że przez trzy pierwsze godziny parkowanie jest bezpłatne, każda kolejna godzina będzie kosztowała 10 zł (w przypadku dni, w których supermarket jest czynny). 20 zł zapłacimy wtedy, gdy zaparkujemy samochód w święta oraz poza wyznaczonymi godzinami otwarcia parkingu.
       Jak tłumaczy Natalia Kwapiszewska z elbląskiego E.Leclerc takie rozwiązanie zostało wymuszone przez właścicieli pojazdów, którzy pozostawiali na parkingu swoje samochody na całe dnie, a nawet doby, według niej stało się to z chwilą wprowadzenia parkingu płatnego na terenie dworca.
       - Stale parkujące pojazdy przyciągneły różnego rodzaju handlarzy, którzy traktowali nasz parking jako miejsce na działalność handlową zapełniając go niejednokrotnie w jednej trzeciej - wyjaśnia Kwapiszewska. - Sytuacja ta stanowiła dla naszych klientów duże utrudnienie w zaparkowaniu pojazdów podczas robienia zakupów, a dla nas w prowadzeniu akcji odśnieżania parkingu.
       I dodaje, że okres trzech godzin to nie są sztywne ramy czasowe.
       - Staramy się wychodzić naprzeciw klientom i w przypadkach uzasadnionych jesteśmy tolerancyjni i wyrozumiali - mówi Natalia Kwapiszewska. -  Pragniemy tylko aby parking spełniał swoją rolę dla klienta i sklepu, a nie był wykorzystywany jako miejsce parkowania pojazdów pod osłoną kamer i ochrony fizycznej.
      
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Mieszkam w okolicach, praktycznie codziennie przechodzę po 22 obok parkingu gdy idę z psem na spacer i nigdy nie widziałem żeby był zaparkowany w 1/3.Zdarzy się że stoją po 3-4 pojazdy. Teren prywatny więc właściciel może robić co chce, ale te PR'owe gadki na dodatek nieprawdziwe są niepotrzebne,
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  29
  8
  abelard(2013-12-31)
 • Wprost wymażony raj dla elbląskiej Straży Miejskiej beda wlepiac mandaty z zegarkiem w ręku.
 • niejednokrotnie parkowałem tam auto jadąc pociągiem do trójmiasta i jak sądzę nie tylko ja tam zostawiałem swój pojazd
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  23
  4
  taktoja(2013-12-31)
 • Proponuje bojkot tego market E'Leclerc. Niech stracą klientów. Nie robić tam zakupów samochodziarze i inni.
 • Bez sensu, bojkotuj się w kibelku:(
 • Bardzo dobre rozwiązanie, 3 godziny to aż nadto na zrobienie zakupów, parking hipermarketu powinien służyć wyłącznie klientom.
 • Będą parkometry ? Czy jak naliczane będa te 3 godziny ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20
  0
  jurij(2013-12-31)
 • He, he, he a Biedronka ma za darmo!
 • Nie każda.
 • No dobra, więc dajcie tez kierowcą zegary, jak w UK. .. Skoro już wprowadzacie takie same zasady korzystania z marketowych parkingów. .. ; )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  1
  Wyrafinowana(2013-12-31)
 • bardzo dobrze wszędzie na świecie są płatne parkingi i jest na nich porządek, a tu kupa pajaców w rozpadających się bmw i innych golfikach staje tam gdzie akurat im sie podoba nie patrząc na linie wyznaczjące miejsca albo stają na miejscach dla niepełnosprawnych, ale to są mistrzowie prostej więc im wolno a poza tym są niepełnosprawni umysłowo więc mogą. proponuję tam i na każdym innym parkingu częste wizyty policjantów z drogówki na pewno zarobicie na nowe radiowozy. a ta banda pajacy w kapturkach i biznesmenów elbląskich nauczy się być może parkować.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  7
  ajajaj(2013-12-31)
 • Pol biedy z parkingiem, nic mnie nie zdziwi. To w jaki sposob traktowni sa pracownicy firmy to jest ciekawa sprawa. I w wielu przypadkach hostorie ludzi tam pracujacych nadawaly by sie na ciekawe reportaze. Od dwoch lat nie robie w tym sklepie zadnych zakupow.
Reklama