UWAGA!

Partia Elblążan i światłowody

 
Elbląg, Kandydatem na prezydenta miasta KWW Partia Elblążan jest Jacek Tomczak (na zdj. w środku,
Kandydatem na prezydenta miasta KWW Partia Elblążan jest Jacek Tomczak (na zdj. w środku, fot. WS)

Dzisiaj (10 czerwca) zaprezentował się dziennikarzom Komitet Wyborczy Wyborców Partia Elblążan. Jego kandydatem na prezydenta Elbląga jest Jacek Tomczak, a pełnomocnikiem wyborczym Edmund Szwed. Jacek Tomczak mówił o światłowodach, a Edmund Szwed o aquaparku. Zobacz zdjęcia ze spotkania.

Jacek Tomczak, kandydat Partii Elblążan na prezydenta, to ojciec piątki dzieci w wieku od przedszkola do studiów, od 17 lat pracuje w Urzędzie Miejskim, praca związana jest z nowoczesnymi technologiami. Jest przewodniczącym rad rodziców w Zespole Szkół nr 1 i w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2.
       Podczas konferencji zaprezentowali się też kandydaci komitetu na radnych.
       – Nie ma wielkich nazwisk polityków z pierwszych stron gazet, my się nie wspieramy mędrcami z Warszawy, bo sami elblążanie podjęli wysiłek, żeby to miasto inaczej pokierować – zapowiedział prezentację Edmund Szwed. Kandydaci prezentowali się sami. Do Rady Miejskiej kandyduje także Jacek Tomczak, poza nim w konferencji uczestniczyli: Luiza Kania, 37 lat, dyrektor w firmie rodzinnej, mama dwóch synów; Agata Pałat, 47 lat, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej nr 11; Mateusz Paradowski, przedsiębiorca, z zawodu informatyk, ojciec pięcioletniej córki; Zbigniew Macijewicz, kierownik laboratorium w Elbląskim Parku Technologicznym, ojciec trójki dzieci; Łukasz Kędzierski, lat 30, od czterech lat taksówkarz; Marek Górak, żonaty, ma córkę, pracuje w firmie Orange.
       Potem Partia Elblążan zaprezentowała swój program wyborczy, a właściwie pięć jego punktów. Edmund Szwed podtrzymał powtarzaną od pewnego czasu deklarację budowy aquaparku. Szczegółów pomysłu nie zdradził. Powiedział, że jest inwestor z Niemiec zainteresowany tą inwestycją. Do podgrzewania wody w basenach miałoby służyć ciepło ze spalania odpadów gromadzonych przez Zakład Utylizacji Odpadów.
       Rozwój gospodarczy miasta, według Partii Elblążan, ma nastąpić w oparciu o nowoczesne technologie. Padła deklaracja stworzenia w Elblągu 7 tysięcy nowych miejsc pracy, między innymi w branży informatycznej.
       Kolejne hasło to wykorzystanie tkwiącego w Elblągu potencjału na usługi turystyczne. Obniżenie cen odbioru śmieci wiąże się z budową spalarni do ogrzewania aquaparku. Rozwiązanie problemów mieszkaniowych miasta Partia Elblążan upatruje w budowie osiedli domów jednorodzinnych.
       Jacek Tomczak więcej mówił o drugim punkcie programu: – Posiadamy miejską sieć szerokopasmową, która nie jest wykorzystywana, nie jest doprowadzona do mieszkań, do firm – podkreślał, postulując stworzenie w Elblągu centrum e-usług. - Mamy potencjał ludzki, potencjał infrastrukturalny, inwestycje rozpoczęte przez poprzednie władze. Nadszedł czas, żeby to wszystko skonsolidować, te moduły połączyć. W Elblągu jest już szkielet sieci szerokopasmowej o długości około 100 km, posiadający około 1400 studni kablowych. To, że ona nie dociera do gospodarstw domowych, wynika z ograniczeń, jakie zostały nałożone na dofinansowanie tej inwestycji. Są już konkursy dla firm, które mają tę sieć do mieszkań i przedsiębiorstw doprowadzić.
      
       Kandydaci Partii Elblążan do Rady Miejskiej.
      
      
Piotr Derlukiewicz
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • I co można Aquapark wybudować? Widać można. Trzeba tylko spokojnie głosowac na PO bo to jest największe przebicie do inwestycji i to był ich pomysł i doczekamy się.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  2
  Spoko_PO(2013-06-10)
 • Kto zbuduje metro, na tego zagłosuje
 • Na aquapark nie ma na dzień dzisiejszy kasy. Jest na stadion, ale na aquapark to bedzie jak pan SZ i spółka wyłoży.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Dudek z Dachu(2013-06-10)
 • Panie Szwed! Takie bajki to dla dzieci w przedszkolu!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Mamy was dosyć(2013-06-10)
 • a ja zagłosuję na tego który obieca, że postawi pol metra :)
 • Metro i to najmniej dwie linie parki, komunikacja darmowa darmowy internet w domach. Przestańcie tumanić ten naród mówcie o czymś co jest realne w naszej sytuacji. TO JUŻ J E S T NI E S T R A W N E !!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  LUDWIK20(2013-06-10)
 • Nie dla OWSIKO LOGO Elbląga. Usunąć z horyzontu miasta ten symbol krętactwa urzędniczo-polityczno-personalnego!
 • Aquaparku nawet Trójmiasto chetnie by się pozbyło, bo nie są w stanie go utrzymać. A ja zagłosuję na tych co zsynchronizują / a nie obiecają / sygnalizację świetlną na elblaskich skrzyżowaniach.
 • W starej tradycji Indian, elbląskie logo wpisane w kwiat oznacza długie życie. Wojownicy mieli wytatuowane kwiaty z tymże logo na ramionach. Im więcej było płatków kwiatka tym bardziej mężnym był wojownik. Im dłuższy wąż czy spirala tym bardziej dłuższe życie miał mieć posiadacz tego tatuażu. Zatem przestańmy, w głupi i niepoważny sposób traktować logo miasta. Kto chce wiedzieć więcej, proszę na ten temat poczytać.
 • W starej tradycji Indian, elbląskie logo wpisane w kwiat oznacza długie życie. Wojownicy mieli wytatuowane kwiaty z tymże logo na ramionach. Im więcej było płatków kwiatka tym bardziej mężnym był wojownik. Im dłuższy wąż czy spirala tym bardziej dłuższe życie miał mieć posiadacz tego tatuażu. Zatem przestańmy, w głupi i niepoważny sposób traktować logo miasta. Kto chce wiedzieć więcej, proszę na ten temat poczytać.
 • Mówcie, mówcie, mówcie-tak się cudownie tych bajek słucha. .. .. , może w głupocie przebijecie Pawełka?
 • znam Pana Jacka i jest to uczciwy gość jak nikt z pozostałych przechodzonych politycznych farbowanych lisów - czarnych, czerwonych, pomarańczowych.
Reklama