UWAGA!

Paweł Olechnowicz z odszkodowaniem

 Elbląg, Paweł Olechnowicz
Paweł Olechnowicz (fot. Michał Skroboszewski, arch. portEl.pl)

45 tysięcy zł odszkodowania za bezzasadne zatrzymanie otrzyma Paweł Olechnowicz, były prezes Grupy Lotos. Sąd Apelacyjny w Gdańsku podtrzymał dziś (29 października) decyzję sądu niższej instancji.

Przypomnijmy: Pod koniec stycznia 2019 r. Paweł Olechnowicz został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne w związku ze śledztwem Prokuratury Regionalnej w Gdańsku ws. wyrządzenia koncernowi paliwowemu znacznej szkody majątkowej. W czerwcu 2019 r. sąd uznał zatrzymanie byłego prezesa Grupy Lotos za bezzasadne.

Paweł Olechnowicz domagał się 100 tys. zł odszkodowania. Sąd Okręgowy w Gdańsku przyznał odszkodowanie w wysokości 45 tys. zł. Od tej decyzji odwołanie złożyli zarówno Paweł Olechnowicz, który domagał się wypłacenia pełnej wnioskowanej sumy tj. 100 tys. zł; oraz prokuratura wnioskująca o obniżenie odszkodowania do 10 tys. zł.

Dziś Sąd Apelacyjny w Gdańsku podtrzymał decyzję Sądu Okręgowego w sprawie wysokości odszkodowania. Wyrok jest prawomocny.

SM

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • RobertKoliński Czy zostaną teraz dla odmiany zamknięci i zdegradowani funkcjonariusze reżimu, którzy do tego bezprawnego aresztowania w styropianowym państwie policyjnym doprowadzili? Kiedy odbędzie się wreszcie destyropianizacja i dePOPiSyzacja kraju i polskich służb? Trzeba jak najszybciej przeprowadzić ponowną weryfikację tych służbowo-urzędowych nierobów, bo to co się dzieje w polskich służbach i polskim państwie, to jest obraz nędzy i rozpaczy, żal, dziadostwo, degrengolada i dramat. Hashtagi: #patoprawica, #kler, #styropiany, #PiSPOjednoZlo
 • a co ze zleceniodawcami tej afery ?
 • @RobertKoliński - Odpowiadam - po dekomunizacji. .. .
 • Ciekawe negocjacje. Prokuratura wie, że umoczyła i nawet nie wnosi o odrzucenie roszczenia tylko skamla o 10tys.
 • RobertKoliński Deko. .. co?! Przecież od 32 już POnad lat dekomunizujecie, zwalniacie, odbieracie, wymazujecie, rugujecie i usuwacie, a teraz mi anonim mówi, że ten proces wciąż trwa? To widać prawdę mówili klasycy poprzedniego, lepszego, ludzkiego systemu, że “w miarę postępów w budowie socjalizmu walka klasowa zaostrza się” - wypisz-wymaluj sytuacja dzisiejszej POPiS-komuny, ponad 3 dekady po obaleniu ludowego ustroju. Nie jest wam zwyczajnie dziś wstyd, pazerne solidaruchy i styropianowe szkodniki, jurgieltniki kapitału i obcych stolic? Hashtagi: #SocjalizmAwangardaPostepu, #rownosc, #lewica, #RiGCz
 • kurczę. .zastanawiam się jak można tak sobie aresztować człowieka? Gdybym był Prezydentem Kuli Ziemskiej - wprowadziłbym indywidualną odpowiedzialność urzędników za podejmowane decyzje. I nie chodzi mi tu tylko o odpowiedzialność finansową. Również karną. Albo działania symetryczne w stosunku do takiej osoby. Czyli tak jak w tym przypadku: Pana Prokuratora o 6:00 z domu w kajdankach na dołek, później transport na drogi koniec Polski i 48 godzin siedzi w celi. Gdybym był Prezydentem Kuli Ziemskiej. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  38
  9
  dyzio(2021-10-29)
 • PO to są im potrzebne "Wolne sądy"czy. łaskawe dla swoim z absurdalnymi wyrokami, uniewinniające a innych spoza układu sadzające do więzienia za BATONIKA!!! Dziś sady to układ typowo mafijny.
 • Te wolne sądy?! Sprawa oligrarchy z Gdańska odbywa się przed sądem w Gdańsku? Bareja wiecznie żywy!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  41
  22
  Ruminek(2021-10-29)
 • aaaaa. Przypomniałem sobie. Wiecie jaka była pierwsza decyzja następcy Olechnowicza w Lotosie ? Pan z Dojnej Zmiany kazał sobie zamówić BMW X6.Przecież nie będzie jeździł Skodą jak jego poprzednik. Można. .. .?
 • @RobertKoliński - Jak tylko rozliczymy wszystkich komunistów weźmiemy się wtedy za innych
 • @RobertKoliński - Ale Ty jesteś głupi
 • @RobertKoliński - Przyjdzie na każdego czas aby rozliczyć aby ukarać nawet tych "dobrych niewinnych"komunistów a zwłaszcza ciebie
Reklama