UWAGA!

Personalne roszady na szczycie elbląskiego sądownictwa (aktualizacja)

 Elbląg, Zdjęcie z konkursu Fotka Miesiąca, autor
Zdjęcie z konkursu Fotka Miesiąca, autor Fot. nord_PS

Arkadiusz Fall pełni obowiązki prezesa Sądu Okręgowego w Elblągu do czasu powołania nowego prezesa przez ministra sprawiedliwości. Wcześniej swoje rezygnacje z funkcji prezesa i wiceprezes złożyli odpowiednio Jacek Bryl i Katarzyna Jacewicz-Okuniewicz. Zostały przez ministra przyjęte.

Arkadiusz Tomasz Fall (ur. 1966) to doświadczony sędzia, który orzeka w I Wydziale Cywilnym SO w Elblągu. Na funkcji prezesa sądu zmienił tymczasowo Jacka Bryla jako sędzia z najdłuższym stażem wśród przewodniczących wydziałów.

Jacek Bryl został prezesem SO w Elblągu decyzją ustępującego niedługo później ze stanowiska ministra Zbigniewa Ziobry. To nie wszystkie zmiany personalne w elbląskim sądzie.

"Sąd Okręgowy w Elblągu informuje, iż z dniem 3 kwietnia 2024 roku SSO Katarzyna Jacewicz-Okuniewicz została zwolniona z wykonywania obowiązków Rzecznika Prasowego w Sądzie Okręgowym w Elblągu. Z dniem 10 kwietnia 2024 roku funkcja ta została powierzona SSO Tomaszowi Koronowskiemu do dnia 31 maja 2024 roku" - czytamy na stronie Sądu Okręgowego. Jak się dowiedzieliśmy, będzie on pełnił tę funkcję do czasu powołania nowego prezesa.

Sędziowie okręgowi zbierają się 17 kwietnia i wskażą kandydatury na funkcję prezesa SO, które mają u nich najwięcej głosów, to spośród nich minister sprawiedliwości Adam Bodnar wskaże nowego szefa Sądu Okręgowego.

Przypomnijmy, że wcześniej elbląscy sędziowie apelowali do dotychczasowych prezesów o rezygnację. O tym tutaj.

 

Aktualizacja

Jak poinformowano nas 12 kwietnia w Sądzie, Pani sędzia Katarzyna Jacewicz-Okuniewicz nie została zwolniona z wykonywania obowiązków rzecznika - sformułowanie użyte w pierwszym komunikacie było niefortunne. Zakończenie wykonywania obowiązków w zakresie współpracy ze środkami masowego przekazu nastąpiło automatycznie wraz z przyjęciem przez Ministra Sprawiedliwości rezygnacji Pani sędzi z funkcji Wiceprezesa Sądu.

„W związku z przyjęciem przez Ministra Sprawiedliwości rezygnacji SSO Katarzyny Jacewicz-Okuniewicz z funkcji Wiceprezesa Sądu Okręgowego w Elblągu, z dniem 3 kwietnia 2024r. przestała ona pełnić zadania związane ze współpracą sądu ze środkami masowego przekazu. Z dniem 10 kwietnia 2024 roku funkcja Rzecznika Prasowego Sądu Okręgowego w Elblągu została powierzona SSO Tomaszowi Koronowskiemu” - czytamy w obecnym komunikacie Sądu Okręgowego w Elblągu, który został zamieszczony na jego oficjalnej stronie.

TB

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama