UWAGA!

Piegus ma ćwierć wieku

Od 25 lat z okazji Dnia Dziecka elbląscy harcerze organizują festyn pn. "W krainie króla Piegusa". Tegoroczna zabawa odbędzie się 30 maja w parku Modrzewie.

Festyn pn."W krainie Króla Piegusa" to jedyna tak duża impreza w mieście przeznaczona dla dzieci i młodzieży.
     - Nasi instruktorzy i harcerze co roku starają się zaskoczyć uczestników nowymi pomysłami - mówi Adam Krause, komendant hufca ZHP Elbląg. - Krainy na festynie są dostosowane do umiejętności dzieci w różnym wieku. Czekają tam na nie konkurencje manualne, sprawnościowe, umysłowe i inne. Uczestnicy za każde dobrze wykonane zadanie otrzymują Piegusy, czyli pieniądze, które obowiązują w bajkowej krainie. Za nie mogą dokonać zakupów w piegusowych sklepikach. Zanim jednak rozpocznie się zabawa Król Piegus wraz ze swoją świtą wędruje po krainach, ogląda je i pozdrawia swoich poddanych. Po zakończeniu obchodu rozpoczyna się zabawa.
     - Dzieci nie tylko biorą udział w konkurencjach w krainach, ale także uczestniczą w konkursach na scenie - dodaje komendant. - Ponad to co roku wybierana jest królowa i król piegusów. Najczęściej są to dzieci, które mają największą ilość piegów na twarzy. W tym dniu wszyscy chcą je nosić, a osoby które ich nie mają z zazdrością patrzą na dzieci piegowate.
     W tym roku "Piegus" obchodzi swoje 25-lecie. Z tej okazji Komenda Hufca przygotowała wiele atrakcji i niespodzianek. Piegusowa zabawa odbędzie się 30 maja w godz. od 12.00 do 17.00 w parku Modrzewie.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama