UWAGA!

Piegusowe szaleństwo

Elbląg, Piegusowe szaleństwo
(fot. Paweł Serocki)

Mali elblążanie spędzili niedzielę na Bulwarze Zygmunta Augusta, który z okazji nadchodzącego Dnia Dziecka zamienił się w Krainę Króla Piegusa. Ścianka wspinaczkowa, pokazy strażaków i psów policyjnych, bajkowe zabawy oraz piegusowe sklepiki z zabawkami - to główne atrakcje festynu. Zobacz fotoreportaż .

Dzieci dzieciom - to główna zasada Festynu „W Krainie Króla Piegusa”, który organizują elbląscy harcerze od ponad dwudziestu pięciu lat. W tym roku tradycyjnie drużyny harcerskie przygotowały bajkowe krainy z konkursami i zadaniami. Za pomyślne wykonanie zadania dzieci otrzymywały piegusy, czyli dziecięcą walutę, którą wymieniały w specjalnych sklepikach na upominki. Jak co roku, imprezę otworzył Król Piegus. Tym razem odwiedził wszystkie krainki konno.
     Konkursy w krainkach przyciągały nie tylko najmłodszych. Rodzice pomagali swoim pociechom zbierać piegusy, pakując na czas plecak w krainie obozowej, robiąc oryginalną biżuterię u bajkowych cudaków, łowiąc rybkę w krainie syrenki czy też kręcąc hula-hop u sportowców.
     Wszyscy odważni mogli spróbować swoich sił we wspinaczce na ściance i we wchodzeniu na skrzynki. Osoby zainteresowane wakacjami z harcerzami, wstąpieniem do drużyny harcerskiej lub pośpiewaniem przy gitarze, odwiedziły harcerskie obozowisko. Ponadto do festynu włączyły się zaprzyjaźnione instytucje, firmy i organizacje, m.in. policja znakująca rowery, strażacy, ratownicy medyczni. Na scenie najmłodsi prezentowali swoje umiejętności wokalne i taneczne, a wszyscy chętni brali udział w konkursach i zabawach.
     Pomimo zmiany miejsca impreza przyciągnęła wielu, nie tylko najmłodszych elblążan. Już podczas festynu zastanawiano się, dokąd przybędzie Król Piegus za rok. Jeden rodzic z sentymentem skwitował to tak: „wszędzie dobrze, ale w Parku Modrzewia najlepiej”.
KC
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Pewnie że w parku Modrzewia było lepiej. Tutaj imprezę Piegusa można było nazwać PIEGUS W BECZCE. To zawsze był rodzinny wesoły i pełen atrakcji spacer. Harcerze jak zwykle stanęli na wysokości zadania. dzieci potrzebują przestrzeni i powietrza. Na scenie dziewczyny robiły wszystko co można ale chętnych do oglądania - z powodu braku cienia - nie było. Prosimy o Piegusa w parku!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Elbląska Rodzinka(2007-05-28)
 • Szanowni Państwo, Sami osobiście również uważamy, że pomysł wyprowadzenia festynu z parku "Modrzewie" nie był do końca udany. Staralismy się mimo to zrobić wszystko, by najmłodsi elblążanie mogli spędzić z nami czas w atmosferze radości i zabawy. Nie mniej jedanak sami doszlimy również do wniosku, że sceneria parku "Modrzewie" była o wiele lepsza, jak też wpływała na podniesienie poziomu bezpieczeństwa (brak jeżdżących samochodów). Reasumując już dziś mogę powiedzieć, że za rok "Piegus" wróci do parku. Jednoczesnie dziękuję wszystkim osobom, które nas wspierają, czy to bezpośrednią pomocą, czy też słowem (czasem też krytycznym :-) ). Wszystkie osoby bardzo starały się, by festyn wypadł na jak najlepszym poziomie. I nawet pogoda prawie nam dopisała :-) Pozdrawiamy wszytskich elblążan, a dzieciom z okazji Dnia Dziecka życzymy wszystkiego, co najlepsze. Z harecskim pozdrowieniem CZUWAJ!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  hm. Adam Krause - k-t h-ca ZHP(2007-05-28)
 • Zdecydowanie w Parku Modrzewie było lepiej... Ja na piegusa chodziłam jako dziecko co rok, teraz sama przyprowadzam tam dzieci i kuzynostwo. W tym roku czegoś mi w tym festynie brakowało... a mianowicie brakowało, drzew, zieleni, przestrzeni, klimatu obozowego jak przystało na harcerzy. To chyba sprawia sentyment do tamtego miejsca. Myślę, że tradycyjny piegus powinien odbywać się tradycyjnie w Parku. Ale i tak gratuluję harcerzom bo było super! :)
 • Myślę w ogóle, że mało drużyn czy szczepów brało udział w organizacji festynu. Tych stanowisk o zabaw było w porównaniu do lat ubiegłych mało. Zapewne miejsce to ograniczyło! Harcerze jak zwykle ierwsza klasa spisali się zanakomicie i pokazali klasę. Druhu komendanie myślę, że to nie Pana pomysł z tym miejscem, tylko został narzucony... czyżby UM maczał w tym palce?! Czasami warto postawić na swoim kosztem paru sponsorów. Życzę powodzenia w latach następnych. 25 lat temu byłam jedną z tych, co imprezę wymyślili i rozpoczęli, więc szczególnie dobrze Wam życzę harcerZe!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  dh harcmistrz(2007-05-28)
 • PIEGUS to świetna impreza, organizowana do tej pory w fajnym miejscu z klimatem. Od początku na portElu były głosy, że to nie jest dobry pomysł. I teraz okazuje się, że portelowicze mieli rację ! Tak trudno to było przewidzieć, że dzieci potrzebują przestrzeni do wybiegania się, zieleni i cienia ? To takie skomplikowane ? Trzymam kciuki za powrót PIEGUSA w tradycyjne miejsce. ---- A przy okazji : to samo będzie z koncertami pod Bramą, to jest fatalny pomysł ! NIe lepiej np. wcześniej rzucić sam pomysł na to największe elbląskie forum i poczekać na reakcję, na opinie ? A tu nie, trzeba przeforsować swój nowy pomysł za wszelką cenę i coś komu na siłę udowodnić. I tak w tym miejscu rodzą się złe imprezy w nieodpowiednich miejscach. Za nasze zresztą pieniądze. Nową tradycję należy tworzyć szalenie ostrożnie, to delikatna materia - Marzena
 • harcerze - zdradźcie proszę czyj to był pomysł na przenosiny tej imprezy - Wasz czy odgórny ? - zigzag
 • Przeniesienie Piegusa na Bulwar był wyłącznie pomysłem harcerzy. Zakładaliśmy, że przez to będzie bardziej dostępny dla mieszkańców. Dziś możemy śmiało powiedzieć, że to nie był najlepszy pomysł i za rok festyn wróci do parku.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Z-ca komendanta Hufca Elbląg(2007-06-01)
Reklama