UWAGA!

Pieniądze po wodzie

Minister Finansów przekaże wojewodzie Zbigniewowi Babalskiemu 1.139 tys. zł na usuwanie skutków lipcowych ulewnych deszczów w rejonie Elbląga. Według starostwa powiatowego woda uczyniła szkody na ponad 11 mln zł.

Pieniądze, które wojewoda otrzyma z Warszawy, pochodzą z rezerwy budżetowej premiera. Na razie Minister Finansów podjął decyzję o przekazaniu tej sumy na usuwanie skutków powodzi. Pieniądze zostaną przelane w najbliższym czasie.
     - Taka jest procedura - wyjaśnia rzecznik wojewody Witold Strobel. - Najpierw musi być decyzja, a dopiero później pieniądze. Nie ma się co obawiać - one na pewno się zjawią.
     Rozdysponowanie funduszy będzie leżało w gestii wojewody.
     - Wiemy, kto ile potrzebuje - dodaje rzecznik.
     Z danych, które uzyskaliśmy w Starostwie Powiatowym w Elblągu wynika, że łączne straty, jakie woda wyrządziła na terenie powiatu i miasta Elbląg oszacowano na ponad 11 mln zł. Zalanych zostało ok. 3500 hektarów upraw. Najbardziej ucierpiały gminy Gronowo Elbląskie oraz Elbląg.
     - Jest to szacunkowa suma, którą należy jeszcze zweryfikować - mówi Edward Ponczak, naczelnik wydziału ochrony środowiska i rolnictwa elbląskiego starostwa. - Nie wszędzie tam, gdzie woda zalała uprawy można mówić o rzeczywistych stratach. Plony są jeszcze w ziemi i nie wszystko musiało ulec zniszczeniu.
OP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama