UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pierwsze dwujęzyczne liceum w Elblągu

 
Elbląg, W II LO będą kształcić w dwóch językach
W II LO będą kształcić w dwóch językach (fot. AD)

Już od września absolwenci gimnazjum będą mieli możliwość wybrania szkoły średniej z oddziałem dwujęzycznym. Taką propozycję ma dla nich II Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka poszerzając swoją ofertę edukacyjną.

Bo taka jest potrzeba
       - W Elblągu i w najbliższej okolicy nie było takiej propozycji dla absolwentów gimnazjum, a od dłuższego czasu widzimy takie zapotrzebowanie – mówi dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 Agnieszka Jurewicz. - W strukturach naszej szkoły, prócz liceum, działa również gimnazjum. Nasi absolwenci co roku zgłaszali chęć uczęszczania do szkoły średniej w klasie dwujęzycznej. Ci najbardziej zdeterminowani opuszczali nasze miasto i wyjeżdżali poza granice województwa, najczęściej do Gdyni. Stąd od dłuższego czasu nasza szkoła stara się zrealizować ten pomysł, a miasto przychylnie spojrzało na nasz projekt. Dlatego w tym roku – pilotażowo – wprowadzamy jeden oddział dwujęzyczny. Oprócz języka angielskiego będzie możliwość wybrania od dwóch do trzech przedmiotów prowadzonych tym trybem – dodaje.
      
       Biologia po angielsku
       - Na dzień dzisiejszy jesteśmy przygotowani do tego, aby w sposób dwujęzyczny były prowadzone zajęcia uzupełniające, czyli takie, dla których nie została opracowana podstawa programowa, i które można prowadzić według autorskiego programu. Będą to zajęcia z kultury, geografii oraz historii krajów anglojęzycznych – tłumaczy dyrektor szkoły. - Wydaję mi się, że takie zajęcia będą potrzebne i pozwolą uczniom wzbogacić zasób słownictwa oraz umiejętność wysławiania się w języku obcym. Poza tym jesteśmy przygotowani do tego, żeby prowadzić zajęcia z WOS-u, historii, historii społeczeństwa, geografii, biologii i przyrody. Do tych przedmiotów mamy specjalistów, czyli takich nauczycieli, którzy oprócz wykształcenia kierunkowego posiadają ukończone studia z filologii angielskiej. Uczniowie będą mieli również możliwość wybrania przedmiotów, na poziomie rozszerzonym, takich jakich będą chcieli się uczyć. Może się zdarzyć, że część uczniów wybierze rozszerzoną matematykę i fizykę lub biologię i chemię czy też przedmioty humanistyczne. W takim przypadku będą prowadzone zajęcia w grupach międzyoddziałowych – dodaje.
      
       Plusy

  Elbląg, Pierwsze dwujęzyczne liceum w Elblągu
(fot. AD)


       - Po klasie dwujęzycznej uczniowie mogą zdawać egzamin maturalny z języka angielskiego na poziomie dwujęzycznym, a także z innych przedmiotów, których uczyli się przez trzy lata szkoły średniej. Jedynym warunkiem jest przystąpienie do egzaminu maturalnego z danego przedmiotu na poziomie rozszerzonym.
      
       Nowa nazwa
       - Fakt, iż w jakiejś szkole jest oddział dwujęzyczny nie musi od razu warunkować zmiany nazwy szkoły, jednak wystąpiliśmy z wnioskiem o to, żeby tak się stało. W tej chwili rozpoczęła się już procedura i mam nadzieję, że nasz wniosek zostanie przychylnie rozpatrzony przez Radę Miejską. Jeśli tak się stanie to nasza szkoła – od 1 września 2017 – zmieni nazwę na II Liceum Ogólnokształcące z oddziałami dwujęzycznymi im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu.
      

Agnieszka Pawowicz
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama