UWAGA!

Piesi na celowniku

 
Elbląg, Piesi na celowniku
fot. policja

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu prowadzą działania, w których zwracają szczególną uwagę na pieszych.

Kontrole poza obszarem zabudowanym obejmują szczególnie pieszych, którzy nie korzystają z elementów odblaskowych. - Na drogach naszego powiatu spotykamy takie sytuacje, niektóre tragiczne w skutkach - mówi kom. Tomasz Krawcewicz Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. - Dziś policjanci patrolujący drogi wojewódzkie i powiatowe, którzy ujawnią tego typu wykroczenia przekażą im kamizelki odblaskowe.
       Prawidłowe zachowania pieszych to nie tylko korzystanie z elementów odblaskowych w czasie od zmierzchu do światu, poza obszarem zabudowanym. Trzeba również zwrócić uwagę na prawidłowe zachowanie przy przechodzeniu przez jezdnię. W tym przypadku pieszy ma obowiązek zachować szczególną ostrożności, zwiększyć swoją uwagę na tyle by móc szybko zareagować na ewentualne niebezpieczeństwo. Wchodząc na przejście dla pieszych warto zdjąć kaptur z głowy, zakończyć rozmowę telefoniczną czy wyjąć słuchawki z uszu. To tylko niektóre niebezpieczne zachowania pieszych jakie obserwują uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół Technicznych w Elblągu. Dziś klasa ta współpracuje z policją, w ramach działań NURD a jej uczniowie pomagają pieszym w prawidłowym przechodzeniu przez przejście dla pieszych. Do tego celu wybrano przejście przy al. Grunwaldzkiej 2.
      
kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Piesi uciekaja na bok z chodnikow bo rowerami nafal jadą, nadal rowerami jadą po przejściach dla pieszych i jest ok.czy w policji da same C,, y.jeszcze chwila i piesi do utylizacji albo ka cię nam po ścianach i drzewach chodzić.
 • Światła zrobione dla kierowców bo piesi muszą fruwac by przejść po zebrach .nie dbacie w Elblągu o pieszych.
 • A może zróbcie nakaz zdejmowania czapki na przejściu dla powitania samochodu.nie macie wiekszych problemow.ciezkie tornistry małych dzieci,nauka na dwie zmiany,rozwalone miasteczko rowerowe.
 • dobre skrzyżowanie wybrali co chwile tam są potrącenia. Przykład z wczoraj dobrze ze Pani szybko nie szła po prawej stronie samochody się zatrzymały a z lewej na blachach ZS przejechał jakby nigdy nic. By szybciej szła to by teraz w szpitalu leżała
 • @mieszkaniecel - Jeżeli to był biały mercedes na blachach ZS, to się nie dziw - kawał idioty. Świeży zakup i jeździ po wszystkich kumplach i się chwali.
 • Proponuje miec na celowniku tych ktorzy nie potrafia zatrzymac sie na drugim pasie i ustapic pieszemu.... Ja zawsze patrze ale dziecko niekoniecznie spojrzy czy na drugim pasie się zatrzymał. Najczesciej zdarza sie to przy grunwaldzkiej kolo elzamu i na teatralnej kolo teatru i pko
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  1
  Pieszza(2018-12-20)
 • lepiej z domu nie wychodzić bo bandyci czyhają jak gestapo w łapance
 • POPIERAĆ WSZYSTKIE STRAJKI O PODWYŻKI W POLSCE!!!!! W ten sposób rząd będzie musiał znaleźć pieniądze na podwyżki i będzie musiał ruszyć z Podziemnym Zgazowqniem Węgla kamiennego I GEOTERMIA!!!!
 • Policja niech najpierw zacznie kontrolę na zaparkowane samochody bo niejednokrotnie zajmują trzy czwarte chodnika a jak zwracam uwagę to kierowcy patrzą się jak na kosmitkę jakim prawem zwracam im uwagę. Niejednokrotnie idę ulicą bo cały chodnik zastawiony.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  0
  mieszkanka(2018-12-20)
Reklama