UWAGA!

PiS przybił do brzegu

 Elbląg, PiS przybił do brzegu
(fot. WS)

Nieprzypadkowo przypłynęliśmy do Elbląga. Co prawda było to tylko przypłynięcie symboliczne, ale także ma ono istotny wymiar, nie tylko kampanijny – mówił już na stałym lądzie poseł Prawa i Sprawiedliwości Adam Hofman. Posłowie PiS zilustrowali w ten sposób główny temat swej wizyty – przekop Mierzei Wiślanej. Zobacz fotoreportaż z wizyty.

Spośród wszystkich opcji politycznych popierających swoich kandydatów w elbląskich wyborach politycy Prawa i Sprawiedliwości pojawili się wczoraj (15 czerwca) najliczniej. Swą wizytę rozpoczęli od krótkiego, około 15-minutowego rejsu statkiem po rzece Elbląg, wprowadzając tym dziennikarzy (którzy czekali na brzegu) w tematykę swej konferencji prasowej.
       – Nieprzypadkowo przypłynęliśmy do Elbląga. Co prawda było to tylko przypłynięcie symboliczne, ale także ma ono istotny wymiar nie tylko kampanijny – mówił potem poseł Adam Hofman. – Czwarty port Rzeczpospolitej, czyli wielki projekt, który rozpoczął premier Jarosław Kaczyński, a zablokował Donald Tusk, może się ziścić. Do tego potrzebna jest zmiana lokalnej władzy i zmiana władzy centralnej.
       Budowa kanału przez Mierzeję Wiślaną i referendum w sprawie przynależności wojewódzkiej Elbląga były bowiem głównymi obietnicami wyborczymi, które przywieźli wczoraj elblążanom politycy PiS.
       – Jestem dumny, że gościmy dzisiaj w Elblągu Klub Parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości, który przyjechał z dobrym programem dla Elbląga i podejmie stosowne uchwały – dzielił się z dziennikarzami wrażeniami Jerzy Wilk, kandydat PiS na prezydenta Elbląga.
       O oczekiwanych (poza poparciem kandydata) efektach tej wizyty opowiadał Mariusz Błaszczak, przewodniczący Klubu Parlamentarnego PiS.
       – Na wyjazdowe posiedzenie Klubu Parlamentarnego PiS w Elblągu mamy przygotowane dwa projekty stanowisk – wyjaśniał. – Pierwsze dotyczy portu elbląskiego. Uważamy, że Elbląg powinien być czwartym portem morskim w Polsce, dlatego należy doprowadzić do tego, żeby przekopana została Mierzeja Wiślana, aby żegluga morska mogła docierać do Elbląga. To jest warunek rozwoju miasta. Niestety, obecnie rządzący w Polsce, do niedawna rządzący w Elblągu, taką decyzję przesuwali w czasie albo, mówiąc wprost, odeszli od niej. Bo skoro ministrem spraw zagranicznych jest Radosław Sikorski, który pewnie zapytałby Rosjan o zgodę na to, czy można przekopać Mierzeję Wiślaną, odpowiedź byłaby, spodziewamy się, jaka – negatywna po prostu. Drugi projekt stanowiska dotyczy możliwości zmian w podziale administracyjnym naszego kraju. Dotyczy możliwości dania głosu elblążanom, czy chcą, żeby Elbląg był nadal w województwie warmińsko-mazurskim, czy też uważają, że miejsce Elbląga jest w województwie pomorskim. Klub Parlamentarny PiS opowiada się za tym, żeby mieszkańcy Elbląga sami zdecydowali, z jakim województwem wiążą swoją przyszłość.
       Mariuszowi Błaszczakowi wtórował poseł Joachim Brudziński: – Dlaczego o tym mówimy? Gospodarka morska to może być koło zamachowe nie tylko dla Elbląga, nie tylko dla wybrzeża gdańskiego, dla Trójmiasta, ale dla całej naszej gospodarki narodowej. Rozwój Elbląga jako kolejnego miasta morskiego, miasta z portem pełnomorskim, nastąpi, mam nadzieję, że przy wydatnej pomocy przyszłego prezydenta Jerzego Wilka.
       – Nasz kandydat na prezydenta Elbląga ma doświadczenie, jest samorządowcem od wielu, wielu lat, jest człowiekiem, który gwarantuje pozytywną zmianę jakościową – przekonywał Mariusz Błaszczak.
       Licznie przybyli do Elbląga parlamentarzyści PiS spotykali się potem z mieszkańcami miasta.
      
       Kandydaci na radnych Prawa i Sprawiedliwość.
      
      
Piotr Derlukiewicz
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Przywieźli perkal i paciorki przedwyborcze. Jak zwykle. ..
 • - mój głos macie jak w banku - a wy kombinujcie żeby oderwać się od olsztyna !!!
 • Durnowate wizje gospodarcze wciskane niewykształconej klasie robotniczej w latach 70-tych XX wieku przez niektórych elbląskich członków ZMS i PZPR są jak wynika z artykułu jedyną koncepcją rozwoju miasta Elbląg jaka mieści się w głowach członków partii Prawo i Sprawiedliwość w roku 2013.Wszelki optymizm związany z tą partią ma więc jedynie posmak tego co wydarzyło się w Smoleńsku - żałować jedynie należy że tym razem zabrakło kapitana który by całe to towarzystwo wywiózł na morze i pogrążył w falach Bałtyku. Hero.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  4
  Heronim Zabiełlo(2013-06-16)
 • Nasze głosy macie napewno, tylko PIS i pan Wilk!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  2
  odeonia(2013-06-16)
 • "Kiedy orły milczą, skrzeczą papugi" - Winston Churchill
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  Zygmunt Kiersz(2013-06-16)
 • No naturalnie, ale pomału tak działac żeby oderwać sie od olsztyna- wolę Gdańszczanom buty czyścić, niż patrzeć na Olsztyn- na ludzi którzy popierali Nowaczyka, a co pan Protas nie wiedział co sie dzieje w Elblągu, czy Jego nie częstowano wykwintnym posiłkami?
 • Gdyby popłynęli w górę rzeki "Dzierzgoń" byłby port w Bągarcie.
 • Brawo!!!!! PIS, pomalutku, pomalutku wierzę, że zrobicie porządek z tym bagnem.
 • Tylko Wilk, twardy facet, da radę, ale musimy Mu pomóc. Do urn elblążanie, do urn.
 • bo pływanie stateczkiem widocznym na zdjęciu po wodach Bałtyckiego Morza może zakończyć się tylko tak jak w Smoleńsku - wielką tragedią, wielką rozpaczą i polem do popisu dla ludzi pokroju Antka Maciarewicza. Hero.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  2
  Heronim Zabiełlo(2013-06-16)
 • Zapomnijcie że Elbląg gdziekolwiek się przeniesie, prędzej znów województwo elbląskie wróci wraz z 48 pozostałymi, w ramach zmniejszenia administracji która się rozrosła po utworzeniu 16.
 • znowu ten tępak hero zabiera głos weź gumowy młotek i walnij się w czoło
Reklama