UWAGA!

Plażowy patrol policji

Był już Słoneczny Patrol, Leśny Patrol, czas na patrol plażowy. To dwaj policjanci... z Olsztyna, którzy przyjechali nad Zalew Wiślany nie po to, by się opalać, ale by pilnować porządku na plaży.

Na plaży w Kadynach, gdzie w weekendy przyjeżdża do trzech tysięcy osób, rzeczy łatwo mogą zmienić właściciela. Dlatego plażowiczom podoba się pomysł uruchomienia policyjnego patrolu.
     - Nawet sama obecność powoduje, że ludzie czują się bezpieczniej. Niektórzy rezygnują z zamiarów, żeby coś ukraść - uważa Dorota Łoch z Tarnowa.
     - Nawet jak będzie jakieś zamieszanie, to policjanci są w pobliżu i zawsze można ich poprosić o interwencję - dodaje Ryszard Laskowski ze Skarżyska-Kamiennej.
     Interwencji, na szczęście, nie jest dużo, najwidoczniej plażowicze swój temperament studzą w wodzie.
     - Większych problemów ludzie nie stwarzają, są bardzo kulturalni - twierdzi starszy posterunkowy Marcin Werema z Oddziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. - Jedynie kierowcy mogą stworzyć problem, parkując w niedozwolonych miejscach. Wtedy reagujemy na to albo pouczeniem, albo, jeśli kierowca się z nami nie zgadza, wystawiamy mandat.
     Urlopowicze mogą współczuć plażowemu patrolowi. Sami ubrani w stroje kąpielowe obserwują, jak policjanci meczą się w 30-stopniowym upale w pełnym umundurowaniu.
     
JK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • a moim zdaniem MPO też posiada ambicje do karania za wyrzucanie śmieci
  • A ja ciągle nie rozumiem, dlaczego zamiast zwiększyć ilośc etatów Policji w Elblągu, przy różnych okolicznościach wciąz przysyłąją do na posiłki z Olsztyna?!
  • policja realizuje tanie państwo. Nikt nie ukradł tyle co kasują
  • co za rozbieznosc informacji...w ostatnim artykule o patrolu policji na plazy w kanynach na zdjeciu widnieji funkcjonariusze z posterunku w tolkmicku...a teraz mowi sie o olsztynie... ludzie piszcie konkretniej!!
  • Powinni zrobić porządek z pieszymi na ulicach Kadyn.
  • Kupcie im niebieskie kąpielówki i będa mieć lepiej :)
  • i czarne krawaty niech kupią
  • fajnie ze sa na plazy ale co miejscowoscia kadyny przez ktora jezdza nawet 120 km/godz czemu tam nie ma policji czasami nawet strach przejs przez ulice. wieczorami natomiast rzadza bezkarkowcy i inne podejrzane typy (pijani i wulgarni) ktorzy tylko czekaja zeby zaczepic i skrecic jakas bojke. a co do piaszych to najbardziej winni są kierowcy jeżdzą jak chca a chodnikow niema wiec nich sanuja tez pieszych
Reklama