UWAGA!

Plebiscyt portElu - Łopata piekarczyka

Wszyscy chyba znamy legendę o piekarczyku, który za pomocą swojej łopaty zamknął Bramę Targową, ratując Elbląg przed krzyżacką napaścią.

Doszliśmy do wniosku, że jest on doskonałym wzorem człowieka, który potrafił zrobić coś doniosłego dla miasta, mimo że był powołany do wykonywania zajęć zgoła prozaicznych. Jego narzędzie - łopatę piekarską - postanowiliśmy uczynić główną nagrodą w plebiscycie portElu na elblążanina roku.
     Chcielibyśmy, żeby symbolizowała ona wszelkie niestandardowe działania na rzecz miasta, wykraczające poza ramy płatnych obowiązków zawodowych, a służące szeroko pojętemu dobru Elbląga i jego mieszkańców.
     W rubryce "..., a moim zdaniem" czekamy na kandydatury elblążan, którzy spełniają te dosyć luźne, ale sądzimy - intuicyjnie doskonale wyczuwalne kryteria. Ostateczny głos będzie należał do naszych Czytelników. W przyszłym tygodniu uruchomimy specjalną stronę plebiscytową, na której będzie można zagłosować na wybranego kandydata.
     
Redakcja
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • ....pewnie łopatkę zagarną dla siebie znów ci sami, co zwykle, czyli Ci, co zawsze ....
 • Wydaje sie, ze sensowniejszym byloby poszukiwanie anty-nagrod, coraz trudniej bowiem o wskazanie ludzi, ktorzy robia cos dobrego. Do anty-nagrody proponuje K. Staranczaka za przyznanie ISO i biurokracje zamiast zajmowania sie przestepczoscia.
 • Proponuje nominowac do nagrody portal www.elblag.naszemiasto.pl za profesjonalny serwis internetowy o Elblagu.
 • Chyba do nagrody pocieszenia. Oni sa tak profesjonalni, że aż samotni i opuszczeni przez czytelników. W końcu to tylko Gazeta Olsztyńska, pardon Dziennik Elbląski.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  stukacz(2002-01-05)
 • Ja też uważam,że antynagrody to mądrzejszy pomysł.Łatwiej kogoś napiętnować niż pochwalić.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  janusz(2002-01-05)
 • Zacznijmy więc od napiętnowania... poprzednika. Właśnie za zachęcanie do pójścia na łatwiznę! Wszak piekarczyk ma promować nie taką postawę. No, ale jak widać - to tylko legenda. Janusz, czy nie wydaje Ci się, że właśnie dzięki takim tendencjom nasze miasto gnuśnieje i spada do pozycji "grajdoła"?
 • Czesto w plebiscytach jest sukces roku, ale i rozczarowanie; najlepszy i najgorszy; Oscary i anty-Oscary (jakos tam nazwane) itp itd. W Elblagu tych dobrych rzeczy nie jest zbyt wiele, wiec "antynagrody" to calkiem niezly pomysl jako przeciwwaga dla znajomkow z Ratusza obdzielajacych sie za nasze (miasta) pieniadze.
 • Popieram zdanie jednego z przedmówców, który zaproponował kandydaturę twórców portela.
 • Dziękujemy bardzo, ale nie organizujemy tego plebiscytu, żeby przyznać sobie nagrodę. Do tej formy samouwielbienia planujemy dojść dopiero za parę lat :-)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  redakcja(2002-01-07)
 • Propozycja byla www.elblag.naszemiasto.pl, a nie www.portel.pl. Rzecz jasna nie zmienia to faktu, iz portel tez duzo robi dla miasta, jednakze jak sie wydaje ma mniejsze kadry i troche bardziej amatorski jest (ciekawym ile np. etatowych dziennikarzy zatrudnia).
 • Jeśli www.portel.pl jest amatorski to nie wiem jak można nazwać www.elblag.naszemiasto.pl. Toż to jest żenujące. Jeśli ktoś porównuje Portel z naszymmisatem to chyba ma trochę źle poukładane w głowie. Toż tam tylko zamieszczane są artykuły z Dziennika Elbląskiego, który tak naprawdę jest Gazetą Olsztyńską. Pełno chaosu i nic ciekawego. Zdecydowanie stawiam na Portel.pl, a jeśli się komuś nie podoba ten serwis informacyjny (chyba jedyny taki w kraju, nie zaliczając tych, które powstają na bazie swoich gazet) to niech go po prostu nie odwiedza, a nie wypisuje tu takie bzdury. To do osoby, która się nie podpisała. Czyżby jakiś dziennikarz z DE?
 • REDAKCJO!!!! Zaniechaj tego pomysłu i nie krywdź dobrch ludzi. Każde nazwisko i każda osoba zostanie tu opluta. Po co? Jak nie macie pomysłów, to idźcie po prostu na piwo. Będzie to z lepszym pożytkiem, bo przy okazji podreperujecie budżet. Nie można prowadzić osądu ludzi w sposób anonimowy przez Zakompleksionych Frustratów bez Nazwiska. Jestem zażenowana tym, co przeczytałam przy "Nagrodach Prezydenta". Nie znam tych ludzi, ale nigdy nie śmiałabym tak kogokolwiek upokorzyć. Mam nadzieję, że szybko to zdejmiecie, bo to wstyd dla miasta na cały świat. Takie zwykłe "polskie piekło". A mówią, że w Elblgu ludzie inni...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Jadwiga(2002-01-08)
Reklama