UWAGA!

Po jednej stronie jest populizm…

 
Elbląg, Jacek Protas i Elżbieta Gelert
Jacek Protas i Elżbieta Gelert (fot. WS).

Chciałbym się zwrócić do elblążan. Szanowni Państwo, strzeżcie się populizmu. Łatwo jest skrytykować, łatwo jest naobiecywać. Dzisiaj na plakatach, w ulotkach pełno jest obietnic, ale czy to są obietnice z pokryciem? Czy te obietnice da się spełnić? – mówił podczas dzisiejszej (15 czerwca) konwencji samorządowej Platformy Obywatelskiej Jacek Protas.

W konwencji uczestniczyła oczywiście Elżbieta Gelert, kandydat PO na prezydenta Elbląga, kandydaci PO na radnych, posłowie PO oraz Jacek Protas, szef PO w województwie warmińsko-mazurskim i marszałek województwa.
       – Uważam, że po tych kilku trudnych latach, po utracie przez Elbląg statusu miasta wojewódzkiego, Elbląg wraca na ścieżkę dynamicznego rozwoju – przekonywał Jacek Protas. – Port morski, bliskość obwodu kaliningradzkiego, dobre jak na polskie warunki skomunikowanie, wyższe uczelnie, potencjał przemysłowy, elbląskie firmy radzące sobie coraz lepiej – wyliczał atuty naszego miasta. – Bliskość Trójmiasta według niektórych przeszkadza w rozwoju Elbląga, według innych pomaga. Myślę, że jest tak pośrodku: trochę pomaga, trochę przeszkadza. To wszystko sprawia, że przy mądrych decyzjach, przy mądrym zarządzaniu miastem Elbląg może bardzo dobrze i szybko się rozwijać.
       Pomóc w tym mają fundusze europejskie w nowej perspektywie finansowej UE.
       – Chciałbym Państwu uświadomić, że Elbląg od 2007 roku , czyli w tej perspektywie finansowej UE, wykorzystał już kwotę prawie 3,4 miliarda zł. Na tę kwotę zostały wygenerowane inwestycje z różnego rodzaju programów. Oczywiście, beneficjentem tych inwestycji nie było tylko miasto czy samorząd Elbląga, ale także różnego rodzaju podmioty. Największe wsparcie uzyskali przedsiębiorcy elbląscy, m.in. firma Alstom. Dzisiaj elblążanie narzekają na to, że inwestycje idą nie tak, że ten potencjał jest zbyt wolno wykorzystywany, że nie ma należytej dynamiki rozwoju miasta. I pewnie mają rację, bowiem polemizowanie z mieszkańcami nie ma sensu, bo to dla nich działa samorząd, dla nich są te inwestycje, te wszystkie przedsięwzięcia. Więc jeśli oni uważają, że coś jest nie tak, trzeba reagować. Rzeczywiście, Elbląg jest dzisiaj dość rozkopanym miastem, ale jeżeli się chce ulepszyć komunikację, to niestety przez jakiś czas są różnego rodzaju zawirowania. Jestem jednak głęboko przekonany, że niedługo elblążanie odetchną z ulgą i obudzą się w mieście, które ma dobre, nowe ciągi komunikacyjne.
       Marszałek mówił też o konieczności szybkiego przygotowania się do nowej perspektywy finansowej UE, które jest niezbędne, by miasto się rozwijało.
       – Żeby to wszystko dobrze zaplanować, Elbląg potrzebuje gospodarza, kogoś, kto w sposób mądry, wyważony potrafi zbudować zespół, a ten zespół będzie zdolny do tego, żeby zrealizować ambicje elblążan – mówił Protas, nawiązując do wyborów 23 czerwca. – Elblążanie są bardzo ambitni, elblążanie zaczynają być również bardzo niecierpliwi. Chcą, żeby w ich mieście żyło się dobrze, wygodnie, ale przede wszystkim chcą, by były miejsca pracy, żeby Elbląg odzyskał swój blask. W moim głębokim przekonaniu, ale nie tylko moim, osobą, która podoła temu zadaniu, jest Elżbieta Gelert.
       Elżbieta Gelert przyznała, że odwołane elbląskie władze popełniły błędy, ale o tym, kto teraz będzie rządził miastem, zdecydują elblążanie. – Musimy w tej chwili odważnie, z podniesioną głową wyjść do mieszkańców, a mieszkańcy zadecydują, jakiego prezydenta będą chcieli – przekonywała. – Uważam, że mogę sprostać tym zadaniom, w związku z tym kieruję prośbę do mieszkańców. Jeżeli uważacie, że możecie mi zaufać, że jestem tą właściwą osobą, bardzo proszę o głos.
       – Postawcie na osobę godną zaufania, która pokazała nam, że to, co zamierza, potrafi zrealizować. Postawcie na panią Elżbietę Gelert – zaapelował do elblążan Jacek Protas.
      

  Elbląg, Elżbieta Gelert
Elżbieta Gelert (fot. Witold Sadowski)


       Kandydaci na radnych Platformy Obywatelskiej.
      
      

PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Mamy Was dość, zostaliście dyscyplinarnie zwolnieni przez Elblążan, odejdzcie w pokorze !!!!
 • Czas PO już minął. Pora na kompetentnego prezydenta. Dlatego wygra Janusz Nowak z SLD ponieważ jest najbardziej merytorycznym kandydatem
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  Lewica Jest Trendy(2013-06-15)
 • Jedynie PiS wie, że istnieje Elblag i miasta podobnej wielkości. PO robi wodę z muzgu i wtłacza kasę w duże ośrodki jak Warszawa, Katowice, Wrocław itd. Prowincja w ostatnich latach rządów PO stacza się gospodarczo, finansowo i kulturowo. Dla takich miast jak Elblag jedyną nadzieją na rozwój jest PiS i Nowa Prawica. Protas - kiedyś Ciebie szanowałem, ale człowieku Ty bełkoczesz! O jakim populiźmie Ty mówisz?! To PO siała na wszystkie strony kłamstwa i robi to dalej. Obstawia stanowiska swoimi ludźmi, tworzy kolejne afery. Powiem otwarcie i możesz mnie ścigać za te słowa - jesteście zwykłymi draniami politycznymi, którzy chcą za wszelką cenę robic prywatę. Kundle Putina i Merkel. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  1
  jaPolak(2013-06-15)
 • Port morski, o czym Pan mówi, bliskość obwodu kaliningradzkiego którą poprzednicy Pana partii totalnie zignorowali szukając w Chinach i Dubaju, dobre jak na polskie warunki skomunikowanie - z jakimi ośrodkami 3miastem, czy Olsztynem, bo w obu przypadkach nie nazwałbym tego dobrym, wyższe uczelnie, potencjał przemysłowy - jaki ????? Chyba że Szpital Pani Gelert, elbląskie firmy radzące sobie coraz lepiej, które ???? Ale to już było i nie wróci więcej. .. .GŁOSUJCIE LISTE NR 4,PO już było
 • PO tak zależy na rehabilitacji, że zrobią wszystko, by pokazać, że mogą rządzić dobrze i skutecznie. Elżbieta Gelert gwarantuje, że do swojego zespołu wybierze ludzi kompetentnych. Nie obiecuje cudów, jest racjonalna, otwarta i empatyczna. Nie jest typowym politykiem, który niewiele robi, za to dużo gada. Głosuję na kobietę, która nie ma przewrócone w głowie, która potrafi współpracować i zarządzać.
 • Nawet odwołanie Nowaczyka nie ograniczyło Waszej arogancji i zadufania. Idźcie już sobie Platformowcy. .. .Elbląg ma już Was dość.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  Inżynier(2013-06-15)
 • Szacun dla Wróblewskiego, który założył swój komitet i dzieki temu nie czarpie kasy na kampanię z partii, a tym samym z naszych podatków. to dowodzi, że to człowiek odpowiedni na urząd prezydenta! do tego doświadczenie, którego nie ma żaden inny kandydat pozwoli na to, aby zaraz po wyborach mógł zacząc działać. tu jest rok i 4 miesiące, nie ma więc czasu na poznawanie tej machiny i eksperymenty. trzeba działać i zrobićporządek w mieście!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  wyborca rozsądny(2013-06-15)
 • Rzeczywistość jest taka, że każda władza obsadza stanowiska swoimi. Jak wygra Nowak czy Wilk też zaczną od tego. Czy maja kadrę? Specjalnie nie widzę tam ludzi merytorycznie przygotowanych do rządzenia. Gelert wie, że liczy się fachowość, w szpitalu przynależność partyjna nie ma znaczenia przy obsadzaniu stanowisk. Ona jedyna daje nadzieję, że wreszcie będzie normalnie.
 • Pan Nowak już udowodnił jaki jest merytoryczny. Każdy z tych kandydatów już swoje 5 minut miał, dalatego odpuście i dajcie Eli Gelert pracować, pewniee coś dobrego zrobi. Cała reszta to porażka, obietnice bez pokrycia np: darmowe przejazdy. Ludzie oczy otwórzcie, nie ma cudów i złudeń, to tylko obietnice bez pokrycia.
 • Protas albo nie zna realiów panujących w Elblagu, albo kłamie. Człowieku ludzie już wam nie wierzą w te bajeczki. Zamilknijcie dosyć mamy PR-u. A może pani Gesler. .. ups Gelert opowie ile to pracy wykonuje w parlamencie, bo podobno nie jest pracowita.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  jaPolak(2013-06-15)
 • Niestety to p. Wróblewski jest odpowiedzialny za inwestycje (np. Modrzewinę), które pochłonęły ogromne pieniądze i stały się przyczyną problemów finansowych Elbląga. Ekipa p. Słoniny już była i też się nie sprawdziła.
 • Opowieści dziwnej treści z mchu i paproci dla naiwnych. Platforma to daje brudna Polityka arogancja i kłamstwa. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Mariusz Lewandowski(2013-06-15)
Reklama