UWAGA!

Po "rozpałce do kominków" trafił do szpitala

 
Elbląg, Po "rozpałce do kominków" trafił do szpitala

W nocy na Szpitalny Oddział Ratunkowy trafił 24-letni elblążanin. Powiedział lekarzom, że wypalił "Rozpałkę do kominków", którą kilka dni wcześniej nabył w sklepie na terenie miasta, i źle się poczuł. Mężczyzna po kilkugodzinnej obserwacji został zwolniony do domu. Policjanci badają okoliczności sprzedaży substancji, którą zażył.

Funkcjonariusze interweniowali w szpitalu dziś (11 lutego) około godziny pierwszej w nocy. Zostali bowiem powiadomieni przez lekarza o tym, że mają przypadek zatrucia najprawdopodobniej jednym z „dopalaczy”. Gdy patrol przyjechał na miejsce okazało się, że poszkodowanym jest 24-letni mężczyzna. Opowiedział on o tym, że gdy około godziny 20 wracał do domu zażył kupioną kilka dni wcześniej substancję o nazwie: „Rozpałka do kominków”. Godzinę później poczuł się na tyle źle, że został przewieziony na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Tam zajęli się nim lekarze. Dopiero po kilku godzinach mężczyzna poczuł się lepiej. Wtedy opowiedział, jak doszło do zatrucia. Teraz tą sprawą zajmą się policjanci. Sprawdzą też okoliczności nabycia przez 24-latka wymienionej substancji.
       Zdarzenie z 24-latkiem jest już kolejnym przypadkiem zatrucia się osoby tzw. dopalaczami.
       - Dopalacze to chemiczne, środki oddziaływające na zdrowie i świadomość człowieka, które nigdy nie zostały przebadane – mówi nadkom. Marek Cieślak z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. - Nie bądźmy królikami doświadczalnymi dla laboratoriów, które to produkują . Również rodzice powinni zwracać szczególną uwagę na nienaturalne i niepokojące zachowanie swoich dzieci. Jeżeli zauważą w pokoju saszetki po kadzidełkach, zapachach z krzykliwą, czasem śmieszną nazwą, natychmiast trzeba reagować i sprawdzić, co to jest.
      
asp. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Ten poszkodowany na pewno miał 24 lata, a nie 4? Zażył substancję o nazwie " rozpałka do kominków" będąc świadomym tego co zażywa i zrobił to dobrowolnie? O czym my w ogóle rozmawiamy??? Jak zatnie się maszynką do golenia albo połknie Vizir to policja też się tym zajmie?
 • jednym słowem walka z wiatrakami to jest,
 • ja zażywam denaturat, wode brzozową, tanie wino z siarką, spirytus metylowy z witaminą C, spirytus odkażający, techniczny, płyn do chłodnic, paliłem skręty z herbaty, z różnych suszonych liści, zmielonych paznokci jak jeszcze i daje rade
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15
  7
  Pijaczyna(2014-02-11)
 • teraz będzie miał problemy. a grozi coś za spożywanie tego ścierwa?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  1
  freelancer(2014-02-11)
 • " Rozpałka do kominków" zgaduję, że na pewno miała umieszczoną informację " nie do spożycia" więc o czym my tu mówimy i po kiego są takie artykuły? jak nażłopie się Domestosa albo Ace też bedziecie ścigać dystrybutorów? smiech na sali. .
 • baran widać czytać nie umie, po co sklep atakować
 • Zamknac wszystkie sklepy jak z dopalaczami, trują sie przez te rozpałki ludzie !!!!!
 • otworzyć więcej takich sklepów!!! wykończą sie baranki same!!! i będzie koniec problemu!!! dość leczenia i ścigania za naszą kase!!! nawet na świeczke na takich szkoda. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  2
  tolkotolko(2014-02-11)
 • Jak mówi asp. sztab. Dariusz Komosiński – dopalacze to chemiczne, a nie naturalne środki oddziaływujące na zdrowie i świadomość człowieka, które nigdy nie zostały przebadane, jaki mają wpływ na zdrowie. Nie bądźmy królikami doświadczalnymi dla laboratoriów, które to produkują. Z kolei st. asp. Marcin Jankowski apeluje do rodziców – to właśnie rodzice powinni zwracać szczególną uwagę na nienaturalne i niepokojące zachowanie swoich dzieci. Jeżeli zauważą w pokoju saszetki po kadzidełkach, zapachach z krzykliwą, czasem śmieszną nazwą, natychmiast trzeba reagować i sprawdzić co to jest. NO TO W KOŃCU KTO TO MÓWI - bo już nic z tego nie rozumiem? www.portel.pl
 • Może powinien zapłacić szpitalowi za badania i udzieloną pomoc oraz policji za całą akcję i zamieszanie którego był powodem. Dostałby rachunki na kilka stówek czy tysięcy toby gnojek zapamiętał do czego służy podpałka
 • W każdej Biedronce rozpałka i inne komponenty !
 • domestos tez jest
Reklama