UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Jak ogólnie wiadomo po 1990 roku polikwidowano masę połączeń kolejowych, ISTNIEJĄCYCH tras kolejowych z powodu nieopłacalności. Jak ogólnie wiadomo przewozy pasażerskie są dotowane przez państwo. Nawet jakby powstała taka linia kolejowa, ćwierkano by z ratusza, że za mało dotacji od Mateusza. Jak ogólnie wiadomo Elbląg miasto emerytów, ilu miałoby być tych pasażerów korzystających z bezpośredniego połączenia z 3-miastem, jakoś na dworcu nie widzę tłumów. Koniec żartów do Gdańska obecną trasą jest 79 km, wystarczy by pociąg z Elbląga zatrzymywał się tylko w Malborku i Tczewie oraz jechał z 120 km/godz. to będziemy w Gdańsku po około 40 minutach. Zaoszczędzimy miliardy zakopane w piach, może lepiej zacząć spłacać długi.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    5
    2
    Ja nie w temacie(2022-02-10)
  • @Ja nie w temacie - NA dworcach nie ma tłumow bo pociagiem jedzie sie bardzo długo. Samochodem kolo centralnego jestes w 30,oczywiscie jak nie trafisz na korki. Na calym swiecie tak jest zorakganizowany transport ze z mniejszych miejscowasci poprowadzone sa linie kolejowe do duzego miasta. Mnostwo ludzi z tego trasnportu korzysta bo tak jest wygodniej. U nas niestety niej jest wygodnie, bo pociag jedzie dlugo i siatka połaczen jest nieodpowiednia.
  • @HvK - Szanowny Pan porównuje do samochodu, to jeśliby istniała linia kolejowa przez NDG, to nie byłoby tak, że przyjeżdża Pan na dworzec wsiada do pociągu i za 30 minut jest w Gdańsku. Raczej byłoby tak, że przyjeżdża Pan na dworzec a pociąg będzie za może 2 godz. lub 3 godz. ile razy w ciągu dnia kursowałby bezpośredni pociąg z Elbląga przez NDG do Gdańska? W tym czasie dojedzie Pan do Gdańska samochodem, wróci i zrobi jeszcze obiad. Co do organizacji to jest tak, że z mniejszych miast Malborka, Tczewa, Pruszcza dojeżdżają ludzie do Gdańska, z tej też linii korzystają pasażerowie z Elbląga jadący do Gdańska, ale też jadący z Elbląga do Bydgoszczy, Poznania, czy Wrocławia. Nie ma żadnego ekonomicznego uzasadnienia budować nową bezpośrednią linię kolejową do połączenia Elbląga z Gdańskiem.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    2
    Ja nie w temacie(2022-02-11)
  • @Ja nie w temacie - Nie zgadzam sie. Podjezdzasz na dworzec Na parking park an ride. Jedziesz pociagiem np do Olivy (tam sporo ludzi z eg pracuje). Unikasz korkow w gdansku. Jak bedzie rozklad z glowa to duzo ludzi sie przesiadzie. Poza tym jak dojedziesz pociagiem mozesz wziac samochod lub skuter na minuty i koncowke dojechac. Mam sporo znajomych pracujacych w w 3 city. Problem jest taki ze jak trafisz dobrze to 45 minut i jestes w eg. Ale jak masz pecha to 2 albo 3 godziny jedziesz. Pociag nie stoi w korkach
Reklama